Zmena hlasu v tehotenstve

domichrumi
3. jan 2018

Ahojte, chcem sa opytať či tu ma niekto skusenost so zachripnutim hlasu resp zmenou hlasu v tehotenstve. Jedna sa o to ze v osmom mesiaci pocas statnic som zachripla. Najprv som to neriesila ale po troch tyzdnoch som sla k dr. ta ma poslala na Orl, lekar ma vysmial ze je to obycajna tehu nadcha a ze po porode to prejde, hrtan a hlasivky uplne ok. porodila som na konci jula ale hlas sa mi nevratil. sla som za mojou dr. poslala ma na endokrinologiu. vysledky krvy aj sono v uplnom poriadku a tiez dodala ze v tom nevidi problem ze jej tiez sa z nicoho nic zmenil hlas a vobec jej to nevadi..... mne to ale uz vadi. na hlas som si zvykla ale stale ked stretnem znamych alebo kamaratov pytaju sa ma ci som chora a co to mam z hlasom. malej by som chcela spievat ale nemozem lebo mam stale zachripnuty hlas, ked dlho rozprav alebo troska spievam boli ma hrdlo. ja neverim ze mi nic nieje.... zachripnutie je urcite priznakom choroby aj ked sa citim celkovo ok, ak crp je pod 5 cize zapal to nieje. ja ale uz naozaj chcem svoj hlas späť 😭 neviem co mam robit mam zasa skusit orl vys?
prosim poradte co mam robit, skusit, co by to mohlo byt. dakujem za kazdu radu

meandbaby
4. jan 2018

Vraj je to normalne.Aj spevacka Adel o tom hovorila, ze mala rovnaky problem a potom sa to vrati do normalu

merrysa
18. jún 2021

@domichrumi ahoj, ak si este aktivna na MK, ako to dopadlo? Mam uplne to iste.. Vdaka

domichrumi
autor
18. jún 2021

@merrysa ahoj 🥰 tak ťahalo sa to so mnou celé tehu a aj po pôrode… až pokial som dojčila. Keď som dojcit prestala tak sa mi hlas za pár týždňov vrátil. Pochodila som aj endokrinológiu aj ORL a nikde mi nič nezistili, všetko bolo ok. Takze pravdepodobne hormóny 🙂

merrysa
18. jún 2021

@domichrumi ahaaa takze dojcenie 😁 tak to si ma teda potesila, prave dnes som pisala dr, tak ze ma posle na orl.. Ale asi to zatial odlozim a ked prestanem kojit, som zvedava na vysledok 😁 ďakujem ti krasne 🙂

marymarry
29. apr 2022

@merrysa Ahoj, mne sa stalo to isté a diagnóz so si už vypočula: chronický zápal hlasiviek, tichý reflux, na ktorý ma rok liečia a nič, zatiaľ dojčím, hlas hrozný, nemôžem napríklad spievať vysoké tóny, tam mi hlas začne preskakovať.