Znamienko a bolesť v nohe

andy115
18. sep 2017

Ahojte, v poslednom čase ma začali veľmi svrbieť lýtka a začala som si ich dosť škrabať, niekedy aj nevedome. Asi dva mesiace dozadu som si takto na lýtku rozškrabala znamienko, nebolo vypuklé, iba obyčajný hnedý fliačik. Pár dní nato, sa mi v okolí znamienka spravila modrina a začalo ma v nej pichať ale nedávala som tomu veľký význam. Keď modrina zmizla, začalo ma pobolievať celé lýtko, tak som išla na diagnostiku toho znamienka a doktorke som všetko povedala. Pani doktorka pozrela na znamienko a skonštatovala, že "znamienko neni pekné, netreba ho vybrať ale pre Váš osobný kľud si ho vybrať dajte". Bolesť v lýtku mám stále, najmä v oblasti toho znamienka. Takže, chcela by som sa spýtať, či niekto z vás náhodou nemá skúsenosť s niečim podobným? Pretože netuším ako by som to ďalej riešila.

kittykat22
18. sep 2017

@andy115 doktorka ti odporučila, že si to máš dať vybrať. Čo chceš riešiť?

vetva99
19. sep 2017

No ja by som si ho teda dala vybrat aj keby mi to doktorka neodporucila, ked ta to miesto boli tak nemas nad cim rozmyslat, treba ho dat von co najskor..

lubkaurm
19. sep 2017

Ak sa nepacilo doktorke a bolo este aj drazdene skrabanim, okamzite dat vybrat a na histologiu....necakat...viem, co hovorim...

andy115
autor
19. sep 2017

@kittykat22 doktorka povedala že v podstate netreba, tak neviem či do toho mám rýpať, kvôli tomu sem píšem, či niekto s niečom podobným nemá skúsenosť. Naša známa si dala vybrať znamienko a neskôr jej zistili rakovinu, preto váham nad tým odstránením.

alexi2211
19. sep 2017

A povedali jej, že to súvisí s tým, že si dala vybrať znamienko? Lebo podľa mňa by to malo skôr zabraňovať tomu aby sa také niečo stalo? Ale ja by som si ho dala vybrať ak ťa to fakt bolí

zuzik307
19. sep 2017

@andy115 daj si ho vybrat, pojde na histologiu...suvis medzi vybranim znamienka a rakovinou /coho?/ by som nehladala...praveze je to prevencia, kedze znamienko sa moze maligne zvrhnut na melanom...

nre223
19. sep 2017

Ja som mala nieco podobne, mala som znamienko na nohe , zrazu som mala opuchnutu nohu v tej oblasti,okolie znamienka cele cervene a strasne ma to bolelo na dotyk. Dala som si to odstranit,daj si to aj ty,budes kludnejsia

lukyazojka
19. sep 2017

@andy115 a ty chceš čakať na čo?.. same to nezmizne..a znamienka di nemôžes mechanicky draždi5 aj to je príčina prečo sa z neskodného znsmienka stane rakovina...agresivna..dokonca v dnesnej dobe jedna z najhosich, a čo pani doktorka ma nadprirodzene schopnost ze z jedneho letmeho pohladu vie akeho charakteru je znamienko?.. nečakaj objednaj sa na plasticku chirurgiu..tam takyto nalez patri a daj si to vybrat co najskor...a cakaj na histologiu..ked bude negati na tes sa ze mas len malu jazvu..

andy115
autor
19. sep 2017

@nre223 a po odstránení ti opuch aj bolesť zmizla?

gretka20
19. sep 2017

@andy115 mala by si si ho dať vybrať a poslať na histologiu .... nie je to sranda, viem o čom hovorím .... nechcem ta strašiť, začni to riešiť čo najskôr ....

andy115
autor
19. sep 2017

@alexi2211
@zuzik307
Povedali jej, že má rakovinu kože, čiže si myslim že to s tým mohlo mat súvis, samozrejme aj nemuselo. Ďakujem Vám za rady. 🙂

kittykat22
19. sep 2017

@andy115 riesis somariny. Z toho znamienka moze byt rakovina. Doktorka ti to povedala preto, aby si si to dala odstranit a neriskovala, ze sa ti tam nieco rozbehne - rozhodnutie nechala na teba. Rakovina zo znamienka je velmi rychla - kamarat tatkto mal po prichode z Australie znamienko male, zacalo sa mu to zvacsovat a ked to bolo velke ako 5koruna tak isiel s tym na kozne . Rakovina, vyrez - ale vyrez 10x10cm a slabe chemo. Neviem ci by ti to stalo za to. Rakovina koze nejde pomaly.

andy115
autor
19. sep 2017

@lukyazojka
@gretka20
Máte pravdu, samé to nezmizne a jazva je to najmenej. Začnem to riešiť a uvidím čo zistia. Ďakujem vam 🙂

nre223
19. sep 2017

@andy115 ano samozrejme,hned den potom uz to bolo pekne a vobec ma to nebolelo. 🙂

lukyazojka
19. sep 2017

Znamej zistili prave z toho znamienka ktore si dala vybrat ze ma rakovinu... iba tak sa da rakovina koze potvrdit alebo vyvratit.. tak drzime palce..šup dat si to vybrat...a tešit sa zo života.

andy115
autor
19. sep 2017

@lukyazojka
To je pravda, najviac povie tá histológia, tak snáď to nebude nič vážne. Ďakujem ti pekne 🙂