Zvýšený testosterón v hormonálnom profile

luky30102010
14. okt 2014

Mali ste niektora v hormolnalnom profile zvyseny testosteron? ako to riesili vasi lekari, otehotneli ste aj bez hormonálnej liecby?

smejlicka
14. okt 2014

@luky30102010 ahoj ja mam zvyseny testosteron a beriem lieky siofor na polycysticke vajecniky.

lorela
14. okt 2014

@luky30102010 Podľa toho ako zvýšený. Mierne nič neznamená a ani sa to nijako nemusí riešiť.
To je určite na konzultáciu s lekárom, poprípade hneď niekoľkými na potvrdenie odporúčaní prípadne navrhnutej liečby.

janina1007
14. okt 2014

@smejlicka aj ja beriem siofor a inofolic, tiez mam pco

luky30102010
autor
14. okt 2014

@smejlicka
@lorela
@janina1007 baby, ja som z toho môjho lekara mala pocit, ze mi chce silou mocou dat antikoncepciu, aby sa to upravilo. a pri tom siofore a inofolicu mozete otehotniet, ci sa nesmie? mala som hodnotu 2,09

smejlicka
14. okt 2014

@luky30102010 ja som mala 3,4 testosteron..nasadila mi endokrinologicka siofor a este aj vitamin D lebo som ho mala velmi malo...ma sa mi upravit menstruacia a aj ovulacia po uzivani sioforu...doporucila pre gynekologa aby mi nasadili clostilbegyt..bola som aj v CAR tam mi brali krv na AMH hormon a ten maaaaam vysoky 8,77...mne dala v CAR na upravu na 2 mesiace duphaston..ohladom tehotenstva mi povedala endokrinologicka ak zostanem tehotna vysadit siofor...

khiarka
14. okt 2014

ja mam tiez zvyseny testosteron, znizenu cinnost stitnej zlazy a PCO. Urcite to nepodcenuj a ries to. Testosteron ti moze znicit cyklus, ovulaciu na anovulaciu, zhorsi sa vypadavanie vlasov a budes mat tendenciu priberat. Urcite sa nemusis vrhnut do velkej hormonalnej liecby ale aspon Metformin alebo Siofor a skontrolovat stitnu zlazu. Tak by si nemala citit nasledky zvyseneho testosteronu.

luky30102010
autor
14. okt 2014

stitnu zlazu mam ok, akurát mi endokrinologicka povedala, ze mi este pre istotu vysetri, ci mam ovulaciu, tam mam ist v pondelok. lekar mi navrhol bud antikoncepciu s nejakou zlozkou, nepamätam si, minimalne na pol roka = nemoznost najblizsi pol rok otehotniet, antiku neberiem uz vyse 10 rokov robila mi zle alebo nejaky liek povedal, ale ze pri tom je zakaz otehotniet, cize ten som tiez zatial nechcela a zatial som sa s nim dohodla, ze o nejaky cas mi zase skontroluje hormonalny profil. mala som tu hodnotu len o nieco vyssiu, tak som s jeho návrhom na pochybách ...

luky30102010
autor
14. okt 2014
ludlu
17. okt 2014

@luky30102010 ja som mala dosť zvýšený testosterón ...menstruacia chodila len na injekciu ....v tomto mi pomohol ten inofolic za cca 3 mesiace jeden prášok ráno jeden večer...a na výsledkoch potom sa mi to zlepšilo oveľa tak ho teraz beriem 1 denne 🙂 😉

martinkaq
18. nov 2017

Ja sa liečiť na stitnu žľazu už od 8 rokov. Doktorka v Iscare mi stanovila PCO a potvrdili mi aj IR. Predpisala mi Siofor pred 2 týždňami teraz mi mešká menstruacia 5 dni a spravila som si zo srandy test a vyšiel pozitivne // 😉 tak uvidím čo sa bude diať neskor

adarene
9. dec 2021

@smejlicka dobrý deň už je to stará tema ale mám ten istý problém zvýšený mužský hormón a pcos len som sa chcela opýtať po akej dobe uzivania liekov ste otehotneli ďakujem pekne za odpoveď ❤️

smejlicka
21. jan 2022

@adarene ahoj 3 mesiace som uzivala duphaston od juna do augusta v septembri som bola na IUI vysledok negativny a v oktobri "anovulacny" cyklus a vtedy som prirodze e otehotnela 😊