Gynekológ v Žiline

natalka2548
4. aug 2022

Viete mi prosím poradiť nejakého dobrého gynekológa v Žiline ktorý berie nové pacientky? A aké máte skúsenosti? Pripadne komu sa radšej vyhnúť. Ďakujem 🙂

panelacikova
4. aug 2022

@natalka2548 vyhla by som sa určite tomuto: MUDr. Ivan Wallenfels

fial22
4. aug 2022

@panelacikova prečo? Akú máte skúsenosť?

natalka2548
autor
4. aug 2022

@fial22 ja som počula že je to doktor vo fare pri kostole a že napríklad nepredpisuje antikoncepciu. Ale osobnú skúsenosť nemám

panelacikova
5. aug 2022

@fial22 skúsim v "skratke". mám dlhodobé problémy (už ich fakt pripisujem prechodu, lebo nič iné mi za 2 roky nenašli). ide o rôzne krvácania mimo cyklu. no a v dobe, keď to bolo také najakútnejšie, som sa nechala v priebehu 3 dní vyšetriť 3 lekármi (lebo som potrebovala fakt potvrdiť/vylúčiť), či ten môj nerobí niekde chybu. vyšetril ma ten môj, dvaja za poplatok ako neregistrovaný pacient. Pán Doktor mi "našiel" cystu, ktorú tí dvaja predo mnou "nevideli". bolo mi to divné, pretože mali podstatne lepšie vybavenie, než on, ale v podstate som sa potešila, že fajn, možno sa zbavím problémov. ešte sa ma opýtal (vo veku 43 rokov), že či plánujem dieťa. a ja že nie, v žiadnom prípade, mám už na to vysoký vek a kopu zdravotných problémov, že 1 mám, no ďalšie by som nezvládla.
no vieš, nie som znalá rôznych liekov. on mi naordinoval nejaký liek (teraz už si nespomínam na jeho názov), mala som ho brať 3 mesiace. aj som ho brala. normálne som bola s mužom, nepoužívame žiadnu ochranu, nič... a potom som sa dozvedela, že je to liek na podporu tehotenstva. až po tých 3 mesiacoch! neotehotnela som, napíšem, že našťastie, lebo fakt mávam nepríjemné zdravotné problémy a fakt som na to stará, ale akosi som nadobudla z neho dojem, že jeho poslaním je za každú cenu docieliť, aby žena otehotnela, hoci aj proti svojej vôli. ide o to, že o pár mesiacov sa mi opäť zopakoval taký "horší" krvácajúci mesiac, tak som znovu navštívila svojho a ešte toho jedného a opäť žiadna cysta. môjmu som povedala, čo som vtedy urobila, že som navštívila iného lekára a ten mi našiel cystu. tak sa vyjadril, že neexistuje, že on si dal poriadne záležať a žiadna cysta tam nebola :( čiže som brala prakticky zbytočne 3 mesiace lieky podporujúce otehotnenie. ostala som z toho zhrozená. potom som sa kdesi o tom rozprávala s nejakou ženou (u úplne iného špecialistu sme čakali v čakárni) a akosi prišla naňho reč. potvrdila mi, že z jej rodiny má pani podobnú skúsenosť v zmysle, že "našiel" problém tam, kde po ňom ďalší lekári nenašli. takže môj názor na neho sa jednoznačne uzatvoril. pre mňa to nie je odborník na ženské problémy, ale odborník na to, aby žena otehotnela.

panelacikova
5. aug 2022

@natalka2548 nepredpisuje, absolútne. dokonca si dovoľujem tvrdiť, že keby mohol, tak odstráni zo sveta akúkoľvek formu ochrany :(

ann_t
5. aug 2022

@panelacikova fuha, ale to je už normálne na podnet na UDZS... Takéto správanie by som nečakala ani v najdivokejších snoch...

panelacikova
5. aug 2022

@ann_t nemala by som mu to ako dokázať, akože ten liek mal upraviť cyklus, ale v letáku sa uvádzalo ako jeden z vedľajších účinkov, že môže podporiť otehotnenie, ba dokonca mnohopočetné tehotenstvo. a ak mám byť úprimná, ani mi na úpravu nezabral.... až potom mi dal môj gyn.nejaký iný liek, tak ten mi upravil cyklus (brala som ho 3 mesiace a pokoj s cyklom som mala 6 mesiacov), ale brala som ho tuším 10 dní v mesiaci a budila som sa ráno celá mokrá-prepotená, čiže z neho som sa nesmierne potila :( teraz som zase v starých koľajách (že prídu mesiace, kedy od ovulácie do menzesu špiním až krvácam), už proste neriešim, lebo som bola mojím fakt 3x poriadne vyšetrená vrátane tej drahšej cytológie, vrátane hormonálneho profilu, všetko v normách :( takže asi také stavy pred prechodom alebo bohvie čo.
ale s týmto doktorom, čo spomínam vyššie, už nechcem mať nikdy nič spoločné. akože baby ho milujú, ale tie, čo chcú otehotnieť a prípadne sa im nedarí. asi ich nacpe takýmito prípravkami a im sa potom zadarí, ktohovie 🙂

simona1994
8. aug 2022

Wallenfels je lekár,ktorý používa prirodzene metódy počatia je to kresťanský lekár spolupracuje aj s rôznymi neziskovkami
Ak by ste mali problém otehotnieť bude Vás liečiť rôznymi metódami počatia

Ja by som k tomuto lekárovi chodiť nemohla 😁 lebo u nás je jediná cesta CAR

aknamorka22
8. aug 2022

@natalka2548 ja chodím k dr. Roman Fiolka a čo viem tak berie nové pacientky. Pracuje v ambulancii dr. Fullu.

lucka_lullu
8. aug 2022

@panelacikova neviem, čo si brala, no napríklad progesteron (utrogestan, progestanele, amelgen, duphaston a mnohé iné...) podporujú úpravu cyklu a zdravia ženy a tým vedia prispieť a pomôcť ženám, ktoré chcú otehotnieť a majú napríklad nízku hladinu progesteronu, ktorý je v druhej fáze cyklu kľúčový.
Bohužiaľ neexistujú lieky, ktoré zabezpečia, že žena zostane po nich zázračne tehotná. Progesteron sa najčastejšie používa na úpravu cyklu a teda aj v prípadoch krvácania mimo MS ako to bolo u Teba.
Cysta môže byť vidno v jednej fáze cyklu, najčastejšie po ovulácii, keď nepraskne folikul, no s menštruáciou odíde a už ju nemá byť ako vidno.
@ann_t

lucka_lullu
8. aug 2022

@natalka2548 mala som možnosť zažiť na pohotovosti prístup pani dr. Holešovej, keby som zvažovala zmenu svojho gyn, idem určite k nej. Empaticka, dôsledná, milá a naozaj rozhľadnená. Pokiaľ viem, robí v Rajeckych, neviem, či ti aj táto lokalita vyhovuje.

panelacikova
8. aug 2022

@lucka_lullu utrogestan to bol

lucka_lullu
8. aug 2022

@panelacikova áno, to je progesteron, bežne sa berie na úpravu cyklu. Hladina progesteronu je v druhej fáze cyklu prirodzene vysoká, keď klesne, príde menštruácia. Ak je progesteron v nedostatočnej hladine, môže sa objaviť špinenie, krvácanie skôr ako má prísť menštruácia a tieto hormonálne výkyvy ti mohol utrogestan upraviť (mohol, má tú schopnosť). Nízku hladinu progesteronu majú bežne aj ženy, ktoré sa snažia otehotnieť. Tiež dostanú progesteron, neznamená to, že je to liek na otehotnenie.

panelacikova
8. aug 2022

@lucka_lullu v poriadku, ja toto vysvetlenie beriem. neberiem však to, že som mu jednoznačne povedala, že dieťa si už neprajem, no napriek tomu ma ani len neupozornil na to, že týmto sa zvyšuje šanca na otehotnenie. akože ja by som musela ísť na 99% na interupciu, keby som otehotnela. to si ale pán doktor asi nemieni uvedomiť. akože za mňa nie. ak žena hľadá reálne pomoc, ale s otvorenou komunikáciou, tak on nie je voľba. on si ide proste svoje.
keby ma na to upozornil, že tento liek by mohol pomôcť (mimochodom, pomohol na cca 3 mesiace po dobratí, potom to šlo do starých koľají), ALE že si mám dávať teda pozor, keď nechcem byť tehotná, nepoviem pol slova. ale na nič také ma neupozornil a mne to nenapadlo ani v sne. ja teda letáky nečítam, nie som znalá následkov, dôverujem lekárom, že otvorene povedia, čo a ako. ale tento lekár nevie otvorene hovoriť. ja neviem, či dostáva prémie od pánbožka za každé počaté dieťa alebo čo.

lucka_lullu
8. aug 2022

@panelacikova jedine ako tento liek môže pomôcť v otehotneni je rovnica zdravá žena=plodná žena nijak inak nefunguje. On ti nepodporil plodnosť ako takú, taky liek neexistuje. Nechcem to tu viac zahlcovat, lebo o tomto téma príspevku nie je.

panelacikova
8. aug 2022

@lucka_lullu ja som po gynekologickej stránke zdravá 😉 a táto téma je o dobrom gynekológovi. autorka sa sama rozhodne na základe diskusie a skúseností, či a kam sa skúsi zaradiť.

lucka_lullu
8. aug 2022

@panelacikova ved si písala, že si krvacala mimo cyklu.

panelacikova
8. aug 2022

@lucka_lullu tiež som písala, že ide pravdepodobne o záležitosť spojenú s predčasným prechodom, keďže som bola 3x poriadne vyšetrená vrátane všetkých odberov a všetko bolo negatívne 🙂