Plánovaný cisársky rez Žilina

1mata
13. aug 2021

Ahojte. Som 25tt, moja gynekologicka odporuca cisarak kvoli komplikaciam po druhom porode (akutny cisarsky). Ako to funguje prosim Vas, som z PB, ale rodit chcem ist do Žiliny. Moja gynekologicka povedala ze mam ist do nemocnice a tam mi daju termin, ale nepotrebujem nejaky papier od mojej Dr. o tom ze odporuca planovany cisarsky?

elisebah91
13. aug 2021

@1mata nie od svojho obvodaka nepotrebujes nic...gynekologicka ti da vymenny a s nim ides do nemocky vybavit si termin. Potom by ti mala dat vymenne aj na interne a aro koli predoperacnym vysetreniam a mesiac pred terminom pobehas...to ti da az ku koncu. Ja mam dve planovane a caka ma tretia..v RK u mojej to funguje takto.

1mata
autor
13. aug 2021

@elisebah91 dakujem pekne, toto ma zaujimalo...ci potrebujem vymenny od gyndosa, alebo mi aj bez toho daju termin. Cize pri dalsej poradni budem pytat vymenny. Dakujem 🤍

elisebah91
14. aug 2021

@1mata myslim, ze je to este skoro, sama gynda ti da listky tak mesiac a pol pred terminom, skor netreba, aj tak aro a interne nesmie byt starsie ako 21 dni, cize skor to riesit sa ti neoplati...rovnako aj termin...este je cas, ja mam termin koncom decembra tak asi mi to najskor vypise koncom novembra..

evkablond
14. aug 2021

@1mata to je este velmi skoro v 25tt to riesit ... konzultacie su okolo 36tt cca v nemocnici ak chces mat lekara zazmluvneneho alebo konzultaciu s primarom. Ja som mala druhy porod akutna sekcia 33tt a posledneho tretieho syna som rodila spontanne v den terminu. Moj gyn nechal rozhodnut nemocnicu ale kedze som nemala zdravotne problemy ako predtym bola urcena sekcia sekundarne primarom. Uz to nieje v ziline tak ze bola sekcia bude sekcia ale musia mat padne dovody na jej vykonanie a slo to cez nemocnicu uz rozhodnut o porode.

1mata
autor
15. aug 2021

@evkablond takze oni urcia ci bude sekcia, aj ked moja gyn.odporuca sekciu? To som celkom vylakana, ja uz normalne rodit nechcem 🤔🙄

1mata
autor
15. aug 2021

@evkablond dakujem za odpoved

evkablond
15. aug 2021

@1mata ano mala som odporucenu sekciu. Tiez som uz klasicky nechcela. Presne od 25tt stale dookola ze sekcia sekcia lebo bola sekcia. Potom od 34tt sa ma zacal pytat ci idem prirodzene 🙃 nakoniec mi napisal papier v 36/7 tt prosim odbornu konzultaciu v nemocnici. Kedze som mala prvy spontanny druhu akutnu primar mi povedal ze bude sa cakat 7 dni po termine a tak bude az sekcia pretoze nemam Ziadne tazkosti. A moj gyn si mohol piskat aj keby mi dal sekciu lebo nemocnica posudila . A Tak aj bolo v 40+0 som bola uz v nemocnici pasy a co somnou a ze sa caka 7d teda lebo nic Ani kontrakcie nic nebolo. Zastupca primara udobril v ten den 7d prenasat a chodit na pasy kazde 3d este . Tiez povedal ze nevidi dovod vykonat sekciu 40+0. Nastastie poobede doma odtiekla voda sli sme spat a maly ako prvy bol za 5h von . Nedali mi epi opat 😂 lebo ze sa nestiha. Rodila som pred 6t . A mala som Len nervy ako sa to zrazu zmenilo Ked to malo byt inak .ale tak nastastie dobre vsetko dopadlo.

1mata
autor
15. aug 2021

@evkablond ach, zeny. 1.porod bol celkom OK, len po porode problemy s placentou 2x kyret.
2.porod, odtiekla plodova, zacala som rodot no neotvarala som sa vobec, zapal, teploty, grcacky, dieta bez oziev, tak akutne von. Myslela som ze ma nebudi trapit 3x.

elisebah91
15. aug 2021

@evkablond ja by som mozno aj prijala to prenasanie..neviem, ja mam planovane sekcie z ocnej indikacie...slaba sietnica a nechcu riskovat poakodenie pri porode a tlakoch, neviem, podrobila som sa, kedze mam dost naprd zrak,vysoke dioptrie a riskovat ze sa mi poskodi sietnica co je nezvratna zmena...no tak mam dve sekcie za sebou a tretiu pred sebou vzdy mi dali tyzden pred terminom termin sekcie...tak uvidime..teraz to vychadza na sviatky tak akosi dufam ze mi daju aj 2 tt vopred...sviatky v nemocke...no uvidime co sa vyvrbi. Niekedy som mala aj myslienky ze chcem prirodzeny, chcem to zazit, pomojkat si ten uzlik po porode, fungovat hned a nie az o den..ale tak kazda mame inu cestu k detickam...vela stastia pripri babe, mliecko, pohoda, klud..

A nam, nech to dako dopadne prajem @1mata..

evkablond
15. aug 2021

@1mata
@elisebah91 v ziline je to teraz ze len sekcia cez diagnozu resp neviem ako pri zazmluvneni.to ze zena nechce klasiku to nikoho nezaujima 🙂 je to operacia. ja som mala sekciu koli Placenta previa centralis kedze som masivne v 33+2 zacala krvacat to je vazna dg a rodi sa len sekciou a v drvivej vacsine predcastne. Predchadzajuca dg resp porod ktory bol ukonceny sekciou mi bolo povedane nieje urcenie aby nasledovala dalsia sekcia. Samozrejme ze dg zeny mimo tehotenstva resp suvisiaca s teh.musi byt zohladnena.Nakoniec kedze prvy som bola total mesiac znicena. Druhy som musela sa dat rychlo dokopy dieta na jis kolabujuce tak treti bolo za odmenu 🙂 po tyzdni som nevedla ze som rodila. Dufam ze vam to vsetko v zdravi dobre dopadne ci tak ci onak to bude. Snad je to nakoniec jedno hlavne je zdravie.

1mata
autor
15. aug 2021

@elisebah91 dakujem, podobne vsetko dobre prajem.
Najlepsi je prirodzeny porod, zena je skoro hned fit. Ale samozrejme tvoj pripad je dost vazny, zrak je dolezity a maly uzlik den,dva vydrzi 😊

1mata
autor
15. aug 2021

@evkablond presne tak, hlavne nech je matka aj dietatko zdrave 🙃