Pôrodnica Žilina

anela112
15. nov 2022

Ahojte ,
co vsetko je potrebne si priniest do porodnice ja , dieta, (kolko ks, baleni veci ) mali ste zo sebou aj vyplnený dotaznik Anamnestický dotazník rodičky k pôrodu ? Dakujem za odpovede .

petraj122456
15. nov 2022

Majú to na ich webovej stránke

aknamorka22
15. nov 2022

Na pôrodnú sálu som mala v zvlášť taske nepremokavé podložky, popôrodné vložky, uterák, šľapky do sprchy, fľašu s vodou, gumičku, vreckovky, hroznový cukor, nabíjačku na mobil, mobil, OP, sobášny list/otcovstvo a tehu knižku. Vložky a podložky ti tam prípadne vedia dať. Potom v kufri nočné košele, župan, spodné prádlo, ponožky, šľapky, legíny, tričko, ďalšie vložky a podložky, kozmetiku aku používaš, zubnú kefku, pastu a pod. Pre dieťa plienky, masť na zadok a vlhčené utierky 🙂

anela112
autor
15. nov 2022

@aknamorka22 dakujem za info, treba niekoho informovat o tom ,ze by som mala zaujem rodit v tejto nemocnici a ak by som chcela mat izbu po porode sama, treba si ju niekde aj rezervovat?

aknamorka22
15. nov 2022

@anela112 nie, nikoho netreba informovať dopredu. Odporúčam ísť na predporodnu prípravu v tejto nemocnici, kde ti ukážu izby a pôrodné sály a vysvetlia ako to funguje 🙂 a väčšinou sa pred termínom uz chodí na vyšetrenie (poradňu) do pôrodnice, kde chces rodiť. Hneď ako prídeš rodiť, povedz, že chces nadstandard a niekoľko krát im to pripomen ;) ja som rodila 2x a vždy som mala šťastie, že bolo voľno. Dopredu sa to zajednat nedá. Možno ak by si mala plánovanú sekciu. 🙂 A ešte som zabudla, že ja osobne som si na pôrodnú sálu zobrala aj župan ( som vysoká a z tej ich jednorazovej košele mi trcal zadok) a nočnú košeľu pretože v tej jednorazovej som sa hrozne potoka. Tá je dobrá akurát už na tlačenie aby si si nezaspinila svoju 🙂

aknamorka22
15. nov 2022

@anela112 a ešte k tomu dotazníku, môžeš si ho vyplniť, ja som ho mala ale Itak sa má všetko pýtali lebo to nahadzovali do počítača 🙂 a dieťaťu oblečenie dajú. Môžeš si doniesť aj vlastné ale je potrebné im vždy povedať, že to je tvoje. Oni zvyknú niekedy dieťa zobrať a prinesú ti ho prezlecene, tak aby si nehľadala svoje veci 🙂 a ja som ešte mala v kufri veci pre dieťa na cestu domov. Keď po nás prišli, už som bola nachystana, dala dieťa do vajíčka a hneď sme išli het 🙂

anela112
autor
15. nov 2022

@aknamorka22 dakujem za info a radu 😉

mtn112233
15. nov 2022

@anela112 dotazník som mala vyplnený a vložený v tehotenskej knižke.. a aj tak za mnou počas kontrakcií stále niekto behal a vypytoval sa na otázky z dotazníka.. x krát som im povedala že to tam už všetko mám.. strašné nervy som mala na to.. a presne pre to mi kázala moja doktorka to mať vypísané vopred aby ma ušetrili tých otázok na mieste.. prd z tohot..
Čo sa týka zoznamu vecí do pôrodnice majú na stránke, riadila som sa podľa toho

fifina75
15. nov 2022

@mtn112233 s tým dotazníkov mám také isté skúsenosti 2x, tiež som mala z toho nervy ako keby nevedeli čítať