Pôrodnica - Žilinský kraj

lucia23529
23. jan 2024

Ahojte, mám menšiu dilemu v akej pôrodnici chcem rodiť. Rozhodujem sa medzi Žilinou, Čadcou a Martinom. Chcela by som izbu sama aby tam partner mohol byť po celú dobu s nami. Akú odporúčate vy, prípadne s ktorou máte skúsenosť aby tam bola teda aj táto požiadavka ? Prípadne môžu byť aj iné pôrodnice. Ďakujem za rady

t1nusa
23. jan 2024

@lucia23529 rodila som v Žiline ale muž so mnou nebol odkedy som prišla do pôrodnice, prišiel až na bonding po pôrode, čiže na čokoľvek iné ti zodpovedať viem ak budeš chcieť 😊

crazy_lazy
23. jan 2024

Ja som rodila ani nie dva týždne dozadu v ZA. Mne sa našťastie hneď v ten večer ako som prišla do nemocnice, že mi odteká voda, ušiel apartmán, čiže celú noc čo som mala kontrakcie som bola s manželom na izbe. Bol aj ráno pri pôrode a počas nášho celého pobytu na izbe s nami. Jedlo ti nosia na izbu, kúpeľňu a wc máš na izbe. Je tam aj chladnička, mikrovlnka, rýchlovarná kanvica. Sme sa smiali s mužom, že ako na dovolenke 😀 70 eur na deň

eva233
23. jan 2024

Bola som niekoľkokrát v Žiline na gynekológii aj pôrodnickom
V MT som momentálne na gynekológii.
Žilina
+ jedlo, + nazvime to moderné vybavenie izieb, + milý personál a podľa mňa aj profesionálny, + možnosť vybrať si apartmán, nadštandard
- stále to nie je odbornou vybavenosťou Martin, takže v prípade komplikácii musia bábo prevážať do MT
MT
+ profesionálna starostlivosť o bábätko v prípade komplikácií, myslím že aj tu je nadštandard ale nevidela som ho,
- slabšie vybavenie bežných izieb a jedlo nič moc
CA
+ to som len počula takže moderné vybavenie, v prípade sekcie s lokálnou anestezou môže byť otec na sále keď vyberajú bábätko
- v prípade komplikácií najďalej od MT

gab1sol
23. jan 2024

@lucia23529 síce dávnejšie (8 a 6 rokov dozadu), ale rodila som dvakrát v ZA. Pri oboch pôrodoch som sa dostala na apartmán. Ja na žilinskú pôrodnicu nemôžem povedať jedno kryvé slovo. Otvorene so mnou komunikovali, všetko vysvetlili, vyhoveli mojim požiadavkám… Manžel bol pri oboch pôrodoch so mnou celý čas. Tiež som uvažovala nad inými pôrodnicami, ale do Čadce som nechcela ísť (v tom čase som počula veľa zlých skúseností odtiaľ), uvažovala som nad Martinom, ale v konečnom dôsledku vyhrala Žilina (ešte som uvažovala nad Kochom v BA) - som rada, že som nemusela cestovať ďalej ako len zo sídliska do pôrodnice. Napríklad si neviem ani predstaviť, ako by sme prechádzali Strečnom, kým by som už mala kontrakcie…

lucia23529
autor
24. jan 2024

Veľmi pekne ďakujem za reakcie

lucia23529
autor
24. jan 2024

@crazy_lazy a na apartmán sa nejako čaká ? Alebo vybavuje dopredu ? 🙂 niekto mi spomínal aj nejaké poradovníky tak neviem či je to ešte aktuálne

crazy_lazy
24. jan 2024

@lucia23529 záleží od toho či je voľný. Pýtaj ho hneď pri príjme. Ak by boli vtedy všetky obsadené, tak ťa dajú doňho až keď sa uvoľní, a zatiaľ by si musela byť na klasickej izbe. Ja som mala vtedy obrovské šťastie, že bol hneď k dispozícií. Večer o siedmej som prišla s tým, že mi odteká voda ale keďže pôrod zatiaľ nepostupoval tak ma chceli dať na izbu. Okamžite som si pýtala nadštandard ( popravde ani som nedúfala, že hneď ho dostanem) ale štastie stálo na mojej strane 😀. V noci mi už začali bolesti a kontrakcie som predýchavala tak, že som pochodovala hore dole po izbe, a to si neviem predstaviť, že ako by som fungovala s niekým na spoločnej izbe. Nehovoriac o tom, že mi psychicky pomáhalo aj to, že tam bol so mňou manžel.
Na žilinskú nemocnicu som všeličo počula ale ja som mala našťastie dobrú skúsenosť. Aj personál bol viac menej fajn.

ekira1
25. jan 2024

@lucia23529 6 rokov dozadu v ZA, inú skúsenosť nemám a bola som spokojná. Na apartmán sa treba pýtať hneď po príchode, spolu ležiaca bola dva dni na klasickej izbe kým sa uvoľnil apartmán. Mne stačila klasická izba, manžel vždy po práci prišiel, sedeli sme vo vestibule, mali sme tam kľud.