Pôrodnica Zvolen alebo Banská Bystrica

12. máj 2024

Ahojte, ktorú z týchto pôrodníc odporúčate? Kde.moze byť sprievodná osoba od začiatku (ideálne ak môže byť aj manžel aj dula), kde je voľný výber pôrodnej polohy vramci kreslá, kde nemusím ležať na posteli v prvej dobe pôrodnej, kde nechajú dotepat pupočník a môžem mať bonding s nahým bábätkom. Kde vôbec neseparuju dieťa od matky.
Chcela by som si aj zazmluvnit aj lekára aj pôrodnú asistentku, tak koho prípadne odporúčate ?
Ďakujem veľmi pekne

autor
12. máj 2024

A ešte aj vyšetrenie s bábätkom aby som absolvovala, to neviem či je samozrejmosťou alebo ešte niekde berú bábätko samé

kapanek1
12. máj 2024

Z mojej dvojitej skusenosti z BB toto nie je mozne. Rok 2022. Zvolen neviem. Tam som ist rodit nechcela.

dzejsik
12. máj 2024

v BB sa da zazmluvnit asistentka (zeny zvyknu odporucat sestricku Stelu, priezvisko som zabudla), lekar pokial viem tak nie, manzel bol cely cas, bonding aj pupocnik robia ak je vsetko v poriadku, v prvej dobe porodnej mozes robit co chces v podstate - lezat, fit lopty, chodit, sprcha, kreslo poprehadzuju kadejako … osobne som ale mala bonding len chvilu lebo som po oboch porodoch mala strasnu zimnicu z vycerpania, nedokazala som si ich drzat a bola som rada, ze sa o chlapcov postarali sestry, kym to preslo - dako do hodiny ma prestalo klepat (sestra mi doniesla dve periny a este aj zakurila ohrievace dalsie)

minka201
12. máj 2024

Ahoj, odporúčam pridať sa na facebooku do skupiny Recenzie na pôrodnice a pôrodné príbehy. Do vyhľadávania v skupine si zadaj mesto a nájdeš tam veľa recenzií na ZV aj BB 🙂

luteam
13. máj 2024

Ahoj rodila som iba v zv 2021 a teraz 2024 a ako to tam prerobili je to tam celkom super. Ked prides pri vysetrebi si bez manzela ale ako nahle ides na porodnu izbu tam uz moze byt cely cas s tebou. Zazmluvnenrho som nikoho nemala ale pokial viem da sa ale neviem nikoho odporucit. Ale lekari vsetci mili s ktorimi som sa stretla PA jedna trosku neprijemna ale nic strasne. Pocas 1. doby porodnej mozes na izbe robit co chces mas tam sprchu wc fit loptu...co sa tyka polihy pri porode podla mna by sa dalo dohodnut zvlast ked si niekoho zazmluvnis ja som to neriesila. No a dotepanie a bonding je mozny dokonca oni sami to uz konecne odporucaju lebo pred tym to tak nebolo. Aj ho vysetria potom hned vedla teba a zas ti ho vratia ak je teba vsetko ok. No ale musim povedat ze stale pokial viem ti babo zoberu na odd pokial s tebou nejde niekto do sprchy do vtedy ri nechcu dovolit vstat. To povazujem za -

autor
13. máj 2024

@luteam ďakujem veľmi pekne, takže aj na cakacke je doprovod ? Aj ak sú tam dve ženy ? A asi nemôže byť aj dula aj muž, alebo áno ?
Na vyšetrenia si chodila s bábätkom ? (Sono, krv, očká, uška atď) alebo si ho brali ?

autor
13. máj 2024

@minka201 ďakujem popozeram

autor
13. máj 2024

@dzejsik ďakujem veľmi pekne za skúsenosť

autor
13. máj 2024

@kapanek1 ďakujem veľmi pekne za skúsenosť, nieje možné len niečo z mnou menovaného alebo nič z tohto tam nieje možné ?

luteam
13. máj 2024

Takto tam je to teraz uplne prerobene, cize ked prides ze rodis zazvonis pride sestra zoberie ta dbu samu muza necha na chodbe. Tam ta daju na vysetrovnu spravia pasy prijem vysetria zhodnotia, ak uz ozaj budes rodit teda bude aspon na take 4 cm resp budes mat pravidelne kontrakcie tak ta odbedu na porodnu izbu teraz uz nie je spolocna cakacka ale niekolko samostatnych izieb kde uz je aj porodna stolicka resp lehatko. Ale ja tam aj klasicka postel kupelna a pomocky rozne no a tam uz moze byt manzel cely cas pri tebe kym sa otvaras az kym sa babo nenarodi aj pocas bondingu moze byt pri tebe az ked ta odvezu na odd uz musi ist prec. Co sa tyka vysetreni babatka zial v tom su este uplne pozadu tam to nerobia vpritomnosti matky ale myslim si ze keby velmi chces a si ten typ ze si to vyziadas mali by ti to splnit. Ako popravde s novorodeneckyn odd tam nemam najlepsie skusenosti. Totiz moje babo muselo byt chvilku v inkubatore ale potom uz bolo ok a oni mi ho aj tak nechceli skoro dva dni dat ze pre istotu ho monitoruju. Sice mi ho prvy den nosili na kojenie ale druhy den tam bola taka slahnuta dr ktora mi ho nechcela dovolit kojit lebo ze musi byt na monitore pritom jeho stav nebol vobec vazny ale ked ti lekar povie ci cches aby sa tvojmu dietatu poskodil mozog tak si moc nevyskakujes chapes....ale az na tuto skusenost som bola spokojna

kapanek1
13. máj 2024

Pri prvom muza pustili za mnou, pri druhom porode mi nemohol ani len tasku odniest na porodny box. Bol iba na chodbe stale. Rodit obe deti som striktne musela na chrbte. V prvej dobe porodnej som lezat na posteli nemusela to je pravda. Mohla som sa prejst len v ramci boxu - ale take ze sprcha, fit lopta som nezazila. Ledva ma pustili na wc. Dotepat pupocnik to absolutne ani pri jednom porode. A bonding asi 10 minut som mala s prvym babatkom. Nahe mi ho dali na prisatie. To bolo krasne, mam aj nadhernu foto. Ale ked som rodila druhy krat tak mi babatko hned zobrali a doniesli v perinke, ani rozbalit som si ju nemohla tak som bola nestastna lebo babatko sa tak zviazane nevedelo prisat a este ma okrikli ze si ho nemam tak tlacit na prsia. A dieta mi vzdy zobrali na vysetrenie, nemohla som ist s nim. Jedine uska vysetrenie robili na izbe.

Ale tak vela podla mna zalezi aj od aktualneho presonalu v sluzbe a ich nalady no.