Existuje športový kočík do terénu a aj do mesta?

Zodpovedané
31. aug 2023

Ahoj,

hľadám športový kočík pre ročnú slečnu do terénu a aj do mesta. Musí byť s dobrým odpružením, aby vydržal do konca kočíkovacieho obdobia. Mal by byť ľahko skladateľný a s bezúdržbovými kolieskami (nie penové).

Ktorý kočík spĺňa to, čo hľadám?

Ďakujem

Ahoj

na veľmi podobnú otázku som nedávno odpovedala, tak Ti ju sem pripínam pre inšpiráciu. Spomínam v nej kočíky, ktoré by som odporučila aj Tebe ako všeobecný výber, pretože si neuviedla veľa základných parametrov (výška rodiča, konkrétny terén - dlažobné kocky, jamy, poľná cesta, tráva, štrk a pod.), ktoré su k správnemu výberu kočíka potrebné:

Prípadne si pozri kočíkovú novinku Zopa Move Cross 2, ktorá získava na obľúbenosti a popularite. Plus je cenovo dostupná. Tento model je určený pre stredne vysokých a vyšších rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom povrchu a aj po nerovných cestách dediny. Nižšia váha a dobrá manipulovateľnosť umožňujú ovládanie jednou rukou. V prípade častého cestovania autom či potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoručným zložením a rozložením spolu s nadstavbou umiestnenou na konštrukcii. Obojsmerné športové sedenie je možné napolohovať do skoro rovného ľahu. Navyše sa pýši aj funkciou výškovo nastaviteľnej striešky a predĺžitelnej opierky nôh. Vďaka tomu bude mať pohodlie aj väčšie dieťa počas celého kočíkovacieho obdobia.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally