Ktorý cestovný kočík je spratný a ide do úplného ľahu?

Zodpovedané
9. sep 2022

Ahoj,

hľadám športový - cestovný kočík pre 13-mesačného syna. Ja mám 172 cm a muž 184 cm. Kočík musí spĺňať nasledujúce podmienky:

  • cena do 600 eur,
  • ľahko zložiteľný,
  • spratný do kufra auta,
  • nech zaberie minimum miesta,
  • budúci rok plánujeme letieť, tak by mohol byť vhodný aj na palubu (lietadlo nie je úplná podmienka, no rada si pozriem aké sú kočíky v ponuke a nerada by som kvôli tomu kupovať druhý, nech máme jeden a poriadny),
  • úplný ľah,
  • rovné sedenie - čo najvhodnejšie na chrbticu,
  • terén aj mestský aj hrbolatý, nerovný - slovenské rozbité chodníky,
  • nosnosť do 22 kg,
  • váha kočíka čo najnižšia,
  • dlhá strieška.

Určite nie: nafukovacie kolesá, čierna farba.

Teraz máme dvojkombináciu Bebetto Bresso Premium Stella smaragdovo zelený, konštrukcia rose gold. Páči sa nám, keď je farba netradičná. Taká iná. Aktuálne športovú časť využívame, lenže zaberie celý kufor, keďže sa dáva osobitne športová časť a podvozok. A má nosnosť len do 15 kg.

Ktorý kočík spĺňa naše požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

v prvom rade pripomínam, že ide chladnejšie obdobie, ktoré je spojené so snehom, ľadom a štrkovým posypom chodníkov. Preto určite odporúčam kúpiť kočík s väčšími kolesami.

Často odporúčam ľahký (12 kg), športový a zároveň cestovný model Venicci Tinum 2.0. Jeho sedadlo má možnosť úplného ľahu a je dostatočne priestranné aj pre väčšie dieťa. Zodpovedá tomu aj jeho nosnosť športového sedadla, ktorá je 22 kg.

Ako druhú možnosť vidím kočíkovú novinku, ktorú si dokážeš vyskladať sama. Je to model Hauck Walk N Care. Nedávno som o ňom napísala aj podrobný článok, ktorý si môžeš prečítať. Je výnimočný svojím výškovo nastaviteľným sedadlom.

Pozri si aj Nuna Mixx Next. Je to otočný model s dvojitým odpružením všetkých štyroch kolies. Kolesá sú väčšie, takže hravo zvládnu aj nerovný terén. Výška teleskopickej rodičovskej rukoväte je od 96 do 112 cm, takže veľmi vhodná pre vysokých rodičov.

Skús zvážiť aj novinku v podobe Easywalker Jackey XL, ktorý je pre vysokých rodičov priamo stvorený. Nedávno som v poradni robila jeho porovnanie s pôvodným Easywalker Jackey. Pripínam Ti ju na prečítanie:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally