Ako sa počítajú dávky u samostatne hospodáriaceho roľníka?

Zodpovedané
11. nov 2023

Dobrý deň,

som zamestnaná a mám otvorenú SHR.

Z čoho mi budú počítať materskú - rodičovskú dovolenku.

Ako sa to počíta?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako SHR ste si platili resp. budete platiť povinne odvody do Sociálnej poisťovne dlhšie ako 270 dní do pôrodu? Ak áno a aj v zamestnaní ste dlhšie ako 270 dní, môže ísť o súbeh materských.

Ak ste neplatili odvody do Sociálnej poisťovne ako SHR tým, že ste neprekročili hraniciu príjmov na základe podaného priznania, budete mať nárok na materské len zo zamestnania - aj výpočet, ak za posledné dva roky do pôrodu budete mať 270 dní nemocenského poistenia.

S prianím pekného dňa,
Lenka