Ktorá užšia autosedačka 18 - 36 kg je komfortná pre dieťa?

Zodpovedané
16. máj 2022

Dobrý deň,

hľadám autosedačku z kategórie 18 - 36 kg. Musí byť užšia, ale dostatočne komfortná pre dieťa. Vozíme 3 deti vzadu v aute. Staršia dcéra má Britax Römer Kidfix SICT (komfortná ale veľká). Mladšie deti majú autosedačky 9 - 18 kg (jedna v smere, druhá v protismere).

Rada by som vymenila minimálne tie 9 - 18 kg za 18 - 36 kg. 3x Römer Kidfix Sict nezmestíme vedľa seba. Ak bude potrebné, tak by som vymenila aj všetky 3 za užšie modely. Vzadu sú 2 Isofixy, ale tie sa si nebudú dať využívať pri 3 sedačkách. Prostredné sedadlo nie je v Hyundai Tuscon plnohodnotným sedadlom a bočné autosedačky budú musia byť vysunuté trochu mimo Isofix.

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

medzi najužšie autosedačky v kategórii 15 - 36 kg jednoznačne patrí BeSafe iZi Flex FIX i-Size. Na autosedačke je možné odobrať bočnice a zväčšiť tak priestor okolo. Jej prednosťou je aj prídavný chránič brady a hrudníka. Medzi nohami je vodič na správne vedenie pásu a je mierne polohovateľná.

Autosedačky značky BeSafe patria medzi najbezpečnejšie a najkvalitnejšie na trhu.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek