Ako postupovať, keď 1,5 ročné dieťa odmieta stravu?

Zodpovedané
29. okt 2021

Dobrý deň,

môj 1,5 ročný syn odmieta stravu. Vôbec mu nevadí, že nedostane mlieko. Skúšala som nedať mu mlieko. Za deň zje napr. jogurt, jednu ovocnú taštičku, jednu naberačku polievky a to je tak všetko. Niekedy vezme pol chlebíka. Odmieta ryžu, cestoviny. Má len 6 zúbkov a váži 10 kg. Meria 85 cm.

Čo mi odporúčate?

Čo robiť, aby synček papal?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste kúpiť prípravok Pediakid na chuť do jedla.

Nič iné ako trpezlivo skúšať a nerezignovať Vám asi ale neporadím. Možno ešte skúšať rôzne hravé formy (servírovanie jedla do obrázkov, jedenie z dospeláckeho Vášho taniera s Vami).

To, že odmieta ryžu a cestoviny je menej rušivé ako to, že odmieta mäso a zeleninu. Ak má rád kaše, tak kúpte od Nestle. Má vyšší obsah železa ako iné na trhu.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička