Lekárovi sa bojím oznámiť, že som nešla na umelé prerušenie tehotenstva

3. okt 2022

Ahojte, ani neviem ako začať, ale hľadám niekoho kto bol na tom podobne ako ja. Mám 32 rokov a 2 deti ( 9 a pol, 1 rok a 3 mesiace). Nedávno som zistila že som opäť tehotná, ani nevieme ako lebo sme vždy používali kondóm a pravdepodobne sa stalo že pri niektorom raze asi praskol alebo bol poškodený a nevšimli sme si to. Antikoncepciu som zatiaľ nebrala nakoľko som malého kojila do roka a dvoch mesiacov, a práve v ten deň keď mi lekár oznámil že som tehotná som k nemu išla si dať vypísať tabletky ( teliesko nemôžem mať nakoľko moje telo veľmi zle reaguje na cudzie predmety v tele a lekár povedal že by to bolo riziko ). Bol to pre mňa neskutočný šok nakoľko sme sa vždy, podotýkam vždy chránili. Revala som ako malá, že už ďalšie dieťa nechcem. Rozoberali sme to z manželom z každej strany a nakoniec sme sa zhodli na prerušení tehotenstva. Išla som teda po 3 dňoch k lekárovi s tým že chcem tehotenstvo prerušiť. Vypísal mi všetky potrebné papiere a poslal ma na všetky potrebné vyšetrenia pred zákrokom. Celý ten čas som bola rozhodnutá že to je najlepšie riešenie až do toho rána kedy som mala ísť do pokladne a dopredu vyplatiť za zákrok. Vtedy mi manžel povedal že aby sme ešte išli domov, aby sme si to ešte premysleli, že sme zvládli dve deti a že zvládneme aj tretie ( máme vlastný celkom veľký dom, dokážeme si aj slušne ušetriť, vzťah máme harmonický, manžel mi pri oboch deťoch popri práci pomáha , vždy sme si navzájom oporou) , že on nedokáže žiť s tým že by sme to malé dali preč, že to nedokáže nakoľko bolo splodene z lásky . A vtedy sa to zlomilo aj vo mne, nedokázala by som žiť s tým že dvom deťom som život dala a tomu tretiemu vzala. No a teraz sa bojím ísť za gynekológom a povedať mu že ja som na zákrok nešla, bojím sa ako zareaguje keďže som najprv pobehala všetky vyšetrenia a potom si to rozmyslela. Je tu nejaká žienka ktorá to mala rovnako? Ako reagoval doktor na to že ste si to rozmysleli?

mandzula
3. okt 2022

Podla mna mu to bude jedno.

kamatopo
3. okt 2022

No tak to čo si myslí ,alebo čo by mi povedal lekár mne absolútne nezáleží. Keď sa raz rozhodnem tak je to moje rozhodnutie. Ty mu len oznam že veci sa majú inak a pokračujeme v poradniach. Prajem ti aby si bolá zdravá aj s babom. Urobili ste s manželom najlepšie rozhodnutie 👍😉

lluciiiii
3. okt 2022

Presne toto bol aj môj prípad len o jedno dieťa uz mame viac.. lekar vôbec nič práveže sa potešil ze som sa nakoniec rozhodla inak

mikadooo
3. okt 2022

Ahoj, neboj sa, nebudeš jediná. Mám takto brata, ktorý nemal byť... 😉 Presne rovnaký priebeh ako u teba, teda s tými vyšetreniami. Mama odišla dokonca až z nemocničnej príjmovej ambulancie 🙂. Ak má gynekológ čo len za chlp empatie, tak ti nebude do toho kecať, a už vôbec ti nejak nadávať či vynadať za to, že si zmenila rozhodnutie.

loliki
3. okt 2022

Gratulujem. Keby Ťa muž zastavil skôr, mohli ste si ušetriť 120 €. Mne tiež to tak vyšlo z Tvojho príspevku, že sa vlastne bojíš reakcie lekára, takže asi nie je moc príjemný. Ak máš možnosť, môžeš ho vymeniť, nemusíš počúvať jeho komentáre. On za svoju prácu má zaplatené - papiere vypísal. Teraz by vlastne mohol byť spokojný, že ešte 8 mesiacov budeš k nemu chodiť na kontroly. Za nevhodné komentáre ho nikto neplatí a môže byť rád, ak u neho zostaneš.

dominika7990
3. okt 2022

Máš 32 si dospela osoba. Čo má s tým tvoj dr? Veľké nič…. Bude mu to jedno alebo dá najavo radosť ako si sa rozhodla. Možno práve že videl že to dieťa nechceš tak vtedy reagoval tak ako reagoval a odľahčoval situáciu . Či čo mal ti vynadať a prehovárať ťa nech nejdes? Bolo to rozhodnutie len na tebe tak sa staval k tomu tak, ako si mu povedala čo planujes.

babydesire
4. okt 2022

Ja myslim ze bude rad ved je lekar, ma zivoty zachranovat, takze bude rad ze vznikne dalsi zivot..a urcite toto zaziva bexne, ze si to rodicia rozmyslia.. a prajem vela zdravia 🙂 budete iste pekna rodinka

luciasveckova
4. okt 2022

Neboj sa.rozhodla si sa správne.drzim prsty aby tehotenstvo prebehlo v poriadku

zuzi0911
14. okt 2022

Rozmyslieť si to môžeš aj na sále...A ver, ze by sa všetkým uľavílo...
Gratulujem a lrajem krásne tehotenstvo ❤️

ali08
10. mar 2023

Moja Dr.bola veľmi rada keď som jej povedala ze sme si to rozmysleli a ak je Dr.normalny pochopí to, nemusíš sa báť a aj keby nebol normálny tak nemá byť prečo nahnevaný alebo akýkoľvek ved není on tehotny .neboj bude to ok

simca06022011
10. mar 2023

ale nemas sa coho bat, lekar bude rad 🙂 az mi slza usla... vela zdravia prajem 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre