Som vo vzťahu, ktorý je čisto o sexe a zistila som, že som tehotná

lucinka2016
18. máj 2021

Zdravím kočky.
Mám taký menší problém. Som už 4 rok "sama" ide o to že mám vzťah ktorý bol založený čisto iba na sex.
A stalo sa . Nechápem ako to je možné ale otehotnela som. Užívam antikoncepciu 7 rokov ja tomu nechápem.
Neviem čo robiť. Ten vztah založený na sexe trval málo proste raz sa stalo...a otehotnela som
To bábo sama neuživím pretože nemám stabilnú prácu.
Bojím sa reakcie mojho priateľa
Čo mám robiť ? Nemyslím si že by to dieťa chcel ja som rómka a on biely .
Nad potratom neuvažujem bolo by to prvé dieťa
Mám 27

pininka1
18. máj 2021

@lucinka2016 no zial ziadna antikoncepcia nie je na 100%, priatelovi by som to isto netajila, aspon budes vediet na com si a ak nechces potrat,mozes dat este dieta na adopciu ak ti nema kto pomoct. Drzim prsty

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucinka2016
autor
18. máj 2021

@pininka1 Ja by som to nedokázala dať preč na adopciu svoje bábo . Len si to predstavím a je mi do plaču

lucinka2016
autor
18. máj 2021

@zazvorka87 to áno ale bojím sa ako to zvládnem po fin.stránke

buducamama
18. máj 2021

@lucinka2016 ako prve by som to povedala priatelovi a rozmyslala potom co dalej.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
18. máj 2021

no tak co mas robit, vela moznosti asi nie je - pises, za adopcia nie, umele prerusenie nie, nuz tak to len povedat "tomu co ho mas len na sex" a zariadit sa podla jeho reakcie a ak zareaguje ako cakas a s vylucenim prvych dvoch moznosti, tak uz len verit, ze to vsetko dobre dopadne a postaras sa o male sama (nebudes prva ani posledna, zvladnut sa to da a to ti vravim ako dieta slobodnej matky, zili sme skromne ale zvladli sme to), drzim paste 🤞🏻 ale ries to az ked mu to povies, zariadis sa podla situacie

pininka1
18. máj 2021

@lucinka2016 pisala si ze ho nevies uzivit, do placu to bude este len potom a ovela viac.

marpel
18. máj 2021

@lucinka2016 vyzerá, že iná možnosť ako vychovať nie je. Čo sa týka priateľa, tak minimálne na výživné budeš mat nárok. Možno sa k tomu postaví zodpovedne. Aj keby nie, dá sa to zvládnuť. Nie je to prechádzka ružovou záhradou, ale nie je to ani nič nereálne. Len jedna vec mi tu nehrá - tvoj profil. Tvrdíš, že máš 27 a bolo by to prvé dieťa, no podľa profilu máš 40+ a už jedno dieťa. 🤷🏻‍♀️

sofiella
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sofiella
18. máj 2021

@marpel v tom prípade skoda strácať čas... keď tu niekto vymysla rozpravky na dobru noc 🙄🙄🙄

any_soj
19. máj 2021

@lucinka2016 ahoj 🙂 neviem, ako to je s tvojim profilom, možno si v ňom len tak hocičo nahodila... Čo sa týka otázky: od otca dieťaťa máš nárok na výživné, bez ohľadu na to, ako sa k tomu postaví (hoci samozrejme ak negatívne, tak to vybavovanie je komplikovanejšie). Určite skús kontaktovať poradňu Alexis ( alexisporadna.sk ), podporia a podržia ťa psychicky, ale poradia aj veľmi konkrétne, ako právne veci, na čo máš nárok, ako to získať a tak. Tiež skvelý projekt zachranmezivoty.sk - mamičky dostávajú jeden rok finančnú pomoc. A takýchto možností je viac, v Alexis ti poradia... Zvládneš to ❤️ a nie, že zvládneš to ako nejakú katastrofu. Uvidíš, že ešte z toho nakoniec bude aj radosť. A to dokonca aj keby si sa rozhodla pre adopciu.

lucinka2016
autor
19. máj 2021

@marpel tento ucet vlastný moja sestra a ja ho pouzivam tiez ked nieco mam na predaj 🙂

marpel
19. máj 2021

@lucinka2016 aha, okej, to dáva zmysel. 🙂
Tak už len držím palce, nech všetko dobre dopadne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre