Koľko vám ostáva na život?

maaaaaaaria7
6. jún 2015

Ahojte, iste tu už bola taká otázka. Prosím vás, aká čiastka na žitie na mesiac vám ostane po vyplatení všetkých bežných mesačných výdavkov /nájom, hypo, elektrina, telefon, adt.../. koľko vám ostane na nákupy, denné výdavky...? som zvedavá, z akej sumy žijete cez mesiac, lebo nám teda nikdy neostane do ďalšej výplaty nič. už len človek čakáá ... každý mesiac je len tak tak.. dakujem za odpoved.. 🙂

zibi
12. aug 2015

@beka25 uf to je dost malo... 😖 keby ze mate aspon o 150-200 viac - ze cca tych 224 mas strava a vydavky domacnost a 150 - plienky a napr. nutrilom a oblecko pre babo atd.... tak by to bolo realnejsie ...
mozno by bolo dobre sa napr. na stravu ked budes na materskej prihlasit a brat napr. so skolskej jedalne, v niektorych dobre varia a pocula som, ze mamicky to tak robia, ze sa im neoplati varit a beru stravu pre seba so skoly ...

beka25
12. aug 2015

@zibi plienky by som urcite pouzivala latkove, my sme taka naturalna rodinka. 😀 a varit musim doma, lebo sa stravuje aj manzel a on chce len domacu stravu, a mame zahradu, takze v lete sa da toho vela vypestovat.
Mna by zaujimalo, ci ma niekto tiez taky prijem a podobne vydavky a zvladaju to. 😎

tilly
12. aug 2015

@sandra551
@natalym
@dai
@eeffka
viem, ze je to uz davnejsie, ale pripojim sa k tym lyzovackam, zima je draha, vzdy vychadza letna dovca lacnejsie, my lyzujeme velmi vela, na slovensku sme neboli asi tri roky lyzovat, lebo sa to jednoducho neoplati, malo svahov v zlom stave, preplnene, lanovky z minuleho storocia, to je sakra draha lyzovacka... chodime vacsinou do rakuska, boli sme aj v taliansku, ale je to daleko, je to sice trosku drahsie, ale zas je tam aj viac spass 😵
my lyzujeme uz vsetci, daja dospeli a dve deti

govinda
12. aug 2015

@beka25 vidím, že máš uvedené, že sa snažíte otehotnieť - takže ten príjem materská+prídavky sú predpokladám hypotetické zatiaľ, že?
Záleží od toho, aký máte štandard...keď prečítaš celú diskusiu, tak zistíš, že niekomu ostane po úhrade bývania, nájmu, telefónov hoc 500 eur mesačne, niekomu 1100 a niekomu 200 eur.

ajkava
12. aug 2015

@beka25 ja som z dcérou neplánovane otehotnela. Síce je to už dávno, ale mali sme leasing na auto a to bolo vtedy veľa. Videlila som si do obálok peniaze a držala sa toho. Syn do dneska spomína, ako si nemohol dať chlieb s maslom, salámou a syrom a zeleninou zakaždým. Buď mal so salámou, alebo syrom, alebo zeleninou. Ale dalo sa to prežiť i keď tie 2 roky boli perné.

govinda
12. aug 2015

@beka25 a ešte jedna vec. Momentálne pracuješ? Ak áno, tak sa posnaž teraz, kým nemáte dieťatko, čo najviac našetriť, pretože rezerva sa určite hodí, pri dieťatku nikdy nevieš, aké neplánované výdavky budú 😉 Ale ako píšem, neviem, či si už tehulka alebo len plánuješ.

beka25
12. aug 2015

@govinda ano je to cisto hypoteticky. Snazime sa o babo 4 roky a nic.Ja by som mozno aj kvoli financiam pockala, ale manželovi taha na 40-tku a nechcem aby mal deti pomaly v dochodku 😀
Zatial sa snazime setrit, ale pri platoch na vychode to je na figu a byvame v takom zapadakove, ze tu nemam sancu si zatial najst brigadu popri robote, hoci by som chcela.

@ajkava takze ste to pekne zvladli a vydrzali, to je super.
My byvame v dome so svokrovcami, tak hadam prihodia nejaku korunku 😝

ajkava
12. aug 2015

@beka25 tak to sa vám ľahšie vyžije. I keď dne je to hodne náročné. Skúste si nejaké brigády ešte nájsť. alebo veľa ľudí chodí na jeseň do talianska na jablká oberať. Chodieva sa na 3 mes. a dá sa celkom pekne zarobiť. I keď je to makačka.

beka25
12. aug 2015

@ajkava v práci by sme nedostali 3-mesacne volno a clovek sa tu roboty drzi zubami nechtami, kedze je tu hladova dolina 😖 a aj ked zarobime malo, tak sme radi ze aspon nejaku robotu mame.
No nic, nejak bolo, nejak bude a ktovie, kedy to babätko vobec splodime.

zibi
12. aug 2015

@beka25 a preco sa nedari..spermiogram pripadne ty mas problem?ked chces napus ip mohla by som ti piradit nejake vysetrenia doplnky pripadne co treba pred ivf riesit..celkom dost o tom viem tak adpon tak ti pomozem..
Ked byvate u svokrovcov tak sa to celkom ds zvlDnut a mohli by vsm pomoct trochu tiez..s robotou mas ptavdu..vsade je to tazke..nejako by ste mudeli vyzit..a sko ti radia setri teraz..aby ste msli rezervu..ked mas aspon taky prijem ako muz tak da da aspon co to usetrit...insk zaujala ma ta ciastka ze setrenie 60e..to kazdy mesiac setris tolko ci su to poistky?

libka1
12. aug 2015

@beka25 pokial mas teraz o cosi vyssi plat ako RP a nedokazete usporit tak vam bude tazke vyzit z RP ked na to pozeram cisto matematicky 😒 inac vsetko sa da ked sa chce, ale taketo dlhodobe setrenie cloveka fyzicky aj psychicky si myslim vycerpava, takze by som sa snazila cosi vyspekulovat este predtym nez pride babo. Na svokrovcov by som sa nespoliehala, zivot sa moze vyvinut vselijako, najlepsie je spoliehat sa len sam na seba...

beka25
12. aug 2015

@zibi boli sme v Martine v Heliose na vysetreni a vsetko bolo v poriadku, sme zdraví aj ja aj manzel, len sa proste nedari...
Ta ciastka 60€ to nie su poistky, ale sporenie na vkladnu knizku.
@libka1 ved ja viem, ze sa netreba spoliehat na nikoho...

zibi
12. aug 2015

@beka25 vies co neikedy za to moze aj imunita..teraz je dost taky novy hit tie NK bunky a cytokyny a vela bab po uprave tychto veci aj prirodzene otehotnelo...plus stitna zlaza, hematologia - je toho vela...co ja viem , v centrach nerobia kompletne vysetreinia - zakladne hormony a dost plus speriogram a mozno zakladna hematologia.... ked sa nedari bude neikde chyba a spoliehat sa na to, ze centrum a tam bolo vsetko ok .tak to je utopia..lebo im ide len o prachy a tlacia do ivf...takze, vela bab si robi veci na vlastnu past 😖

zibi
12. aug 2015

@beka25 super ze si takto odkladate... 😉 treba mat rezervu ... to je fajn 🙂

govinda
12. aug 2015

@beka25 no my sme sa snažili o dieťatko 6 rokov, ja som už neverila, že sa to podarí vôbec. Ale vyšlo to, prirodzene, pričom nás v centre odpísali a posielali na IVF. Jasné, v centrách nemajú záujem liečiť a riešiť, pre nich je najjednoduchšie IVF, z toho majú peniaze 😒 . U nás bol ale problém vo mne, štítka a hormóny 😒

No k téme, je fajn, že šetríte, na to treba myslieť. A pokiaľ bývate u rodičov, tak čo môžete, odkladajte, rezervu treba mať. Ja som s dcérkou sama, takže jeden príjem a teraz som bola 3 týždne neplánovane na OČR, nebyť rezervy, tak neviem, ako by som všetko vykryla 😒 😉

beka25
12. aug 2015

@zibi je to pre mna novinka,este som o tom nepocula.
@govinda tak uvidime,ci sa aj nam podari,s mm sme sa zhodli ze na umele oplodnenie nepojdeme a budeme skusat prirodzene.To je katastrofalny system v tomto state,ako si mame zakladat rodiny,ked rodicovsky supnu 200e,to je take smiesne,aspon keby sa tu dalo normalne zarobit.

govinda
12. aug 2015

@beka25 pozerám, že si z SNV, tak to veru, tam to s prácou nie je také jednoduché 😒

zibi
12. aug 2015

@beka25 tak mrkni do tem ..pripadne sa kludne pytaj ked ta to zaujima..su tu temy aj reproduckna imunologia a tak .. 🙂

beka25
13. aug 2015

@govinda este horsie lebo som Krompachy

govinda
13. aug 2015

@beka25 tam to je fakt este tazsie s pracou ☹

maja367
17. aug 2015

@bianca byvala som v BA a chlieb bol tam lacnejsi ako na vychode ... skoro ma vystrelo ked som isla sem do obchodu ....

mirareisenauer
20. okt 2015

Baby, všade sa nájde niečo lacnejšie a niečo drahšie. Ja žijem momentálne striedavo v Ba a v To. V Ba máme byt a v To dom. A môžem povedať, že poplatky za bývanie v To sú neporovnateľne nižšie. V Ba platím len služby (nájomné) 220 € a kde je ešte elektrika, plyn , internet, telka...a to som rada, že nepríde nejaký nedoplatok za kúrenie. V To platím všetko dohromady 270 € a každý rok mám veľký preplatok za vodu, plyn aj elektriku.
Platy sa mi nezdajú o veľa nižšie. Ja som pôvodne zdravotná sestra s vysokou školou a plat som nemala nikdy vyšší ako 700€. Viem, že sestry majú podobne aj tu. Teraz pracujem v PN tiež v oblasti zdravotníctva a môj plat je niekoľko násobne vyšší. Všade sa dá nájsť aj lepšie platená práca. No len treba dostatočnú kvalifikáciu.
A potraviny sa mi zdajú podobne drahé všade. Drahé jak šlak. 😀