Môže 8,5 mesačné bábätko papať Pribináčik?

nikolka06
26. okt 2011

Dobry den prajem chcela by som sa opytat ci mozem zacat davat mojmu syncekovi pribinačik alebo ine mliečne jogurty,kupujem mu v Dm tie od nestle alebo humany no velmi mu nechutia.Este kojim,cez den papame uz desiatu, obedik,a olovrant medzitym piskotky a pod.a kedy ste zacali pridavat hovadzie masko,alebo bravčove?zatial papame kuracie,morcacie mali sme aj telacie.Velmi mu chuti 🙂Dakujem pekne za odpovede..

mysenac
27. okt 2011

Ahoj, je to len na tebe, daj vyskúšať, či mu bude chutiť, ak áno, tak nie je problém...Synovi som dávala pribináčik od 8. mesiacov, dcére asi od 9. cca. Samozrejme od 8. mesiacov môže aj ostatné jogurtíky, ktoré mu budú chutiť...my sme začali s piškótovými, banánovými - také tie príchute, ktoré malé deti už poznajú (s ovocnými som moc úspech na začiaktu nemala). A dávame Dobrú mamu, Mňam Duo 🙂 proste striedame chute, značky...
a pre "odborníčky na všetko" - pozrite si články na internete o vašej zázračnej Activii - robili sa testy a je to úplne obyčajný jogurt, bez akýchkoľvek zázračných účinkov a jedno veľké reklamné klamstvo. A chémia je dnes hádam všade, takže tomu sa asi nevyhneme 😒 Držím palce a nech maličkému chutí 😉

zivika
27. okt 2011

omg, dalsia "pribinacikomania"...tiez nie som zastancom prisneho dodrziavania tabuliek, ved aj tak kazda hovori nieco ine...ale davat dietatu samu umelinu a ecka podla mna nie je prospesne...naozaj nestaci jogurt a ked uz velmi chces tvaroh s ovocim? a co sa tyka toho, ze nam rodicia davali kadeco, ja by som to s dnesnou dobou neporovnavala uz len preto, ze vtedy sa tolko chemie do jedal nedavalo, kedze ich tolko ani nepoznali...

happy8051
27. okt 2011

pribinacik jednotacik balacik termix rozne peny a dezerty sice chutia, ale lepsie urobis, ked malemu ponuknes zvolenske jogurty. navyse pribinacik je tvarohovy a tvaroh az od roka...

katusradus
27. okt 2011

...ˇmôžeˇˇ ...to je večná dilema....ked dáš tak môže ked nedáš tak nemôže asi tak.. je to len na tebe
😉

anelehka
27. okt 2011

ahoj,ja si tiez myslim,ze kto chce tak svojmu dietatu da,kto nechce neda,zda sa mi,ze, co bolo urcite spravne podla tabuliek pred rokom,je dnes uplne inak,sami doktori menia casto nazor na zavadzanie mliecnych prikrmov ,lepku,masa do stravy,co je vlasne spravne???No a citam stale,ze je tam tvaroh,ale pokial viem,ten je z kravskeho mlieka,presne tak isto ako vsetky jogurty... 😉

lenka0283
27. okt 2011

ja uz sa na tychto diskusiach smejem :D stale to iste... tu uz t neni ani o tom poradit mamicke ale len same hadky :D

henulienka
27. okt 2011

A baby viete čo.... ja sa riadim starým dobrým, že strava má byť pestrá, preto kupujem všetky možné jogurty, smotanové krémy, mliečne ryže ... lacnejšie, aj tie drahšie a striedam to ... pri prvej dcérke som urobila obrovskú chybu, kupovala som len jeden druh, ktorý sa mi zdal, že jej chutí najlepšie... teraz pri druhej ideme do radu, aj s ostatným jedlom, a verte, či nie, neexistuje jedlo, ktoré nezje.
Jogurty - biele, vanilkové, banánové som začala dávať od pol roka, potom okolo 8 -9 mesiacov už aj rôzne iné, či je to miláčik coopáčik, pribináčik...

... ale presne ako tu píšete viaceré.... každá nech si spraví podľa svojho uváženia a reakcií svojho dieťatka 😉

nadzieja
27. okt 2011

nam vravela doktorka tvaroh az od roka a ten v pribinaciku je ... my sme kupovali milacika - ten je bez tvarohu - vanilkovy alebo kakaovy

vierkasteffi
27. okt 2011

ja davam nasmu malemu ( ma 9 mesiacov) biely zvolensky jogurt alebo taky kde je 10% smotany a strasne mu chuti za kazdou lyzickou si hovori že mňam mňam 😀 nevie sa ho dojest

stanislavao
27. okt 2011

Baby, 8,5 mesacne dieta, nieje ziadne male babatko. To snad nemyslite vazne. moj syn jedol vsetko od kedy mal prve 4 zuby. a v zivote som neriesila, ci obsahuje, alebo neobsahuje tvaroh. co nam mamy davali, ked sme boli deti? vsetko doradu. skusim a ked zistim, ze to neni pre dieta dobre, tak mu to davat nebudem, ale riadit sa podla sablon a tabuliek, tak to snad nie. potom ani vzduch by asi nemali dychat, lebo je znecisteny.

abbie
27. okt 2011

ked ma 8,5 mes.tak len obycajne biele jogurty ako Activia alebo biely Zvolensky jogurt ... do toho mozes podrvit detske keksy(safari, hame atd) alebo nastruhat jablko ci trocha bananu potlacit ... hovadzie maso uz moze, ale bravcove by sa malo davat od 3 r. ... naco vobec bravcove? ved to je najhorsie maso na trhu,ktore nema ziadne vyzivove vlastnosti ... rybu od roka a to sladkovodnu

elledriver
27. okt 2011

Hahahaaa.. najviac sa mi lubia maminy, ktore pisu ako ucitelky na zakladnej skole 🙂 tvaroh?! Fuj fuj, preboha, ten mozes dat az presne 365 dni od narodenia, lebo inak si hrozna matka 😀

heln
27. okt 2011

prepáčte aj v roku 1986 sme pili mlieko..... rádioaktívne, keď vybuchol Černobyľ...... a tu sme, že?
takže tieto argumenty si s prepáčením niekam strčte......
moja mama ma prestala kojiť v 4. mesiacoch a dávala mi sunar, lebo to v tej dobe bolo trendom a doteraz to ľutuje, a kŕmili nás tým, čo bolo a nebolo toho veľa, na banány sa stálo v radoch..... už ste zabudli?
pribináčik je z tvarohu a tvaroh sa má dávať dieťaťu od jedného roka, ale nie pre to, že to niekto dal do tabuľky, ale preto, že do roka tráviaci trakt nie je pripravený na strávenie bielkoviny a tuku z tvarohu, preto novorodenec pije materské mlieko, lebo nie je pripravený konzumovať niečo iné....
obyčo biely jogurt je hodnotnejší ako pribináčik....
kedysi som mala rada pribináky, ale ochutnajte to teraz, sú úplne iné, úplný bigus, posledne som mala kakaový a chutil kyslasto ako keby bol jahodový a po ňom som si povedala, že už tak skoro pribináka jesť nebudem a tiež ho nebudem dávať ani svojmu dieťaťu......

mimi21mimi
27. okt 2011

Ja v prvom rade väčšinu "jogurtov" a podobných dezertov vôbec nedávam... na čo to pchať do malej, keď to obsahuje akurát tak samé somariny?
Napr. bez modifikovaných škrobov som našla asi tri druhy jogurtov a keď už jogurt, tak radšej ten živý, nie nejakú napodobeninu....

A čo sa tabuliek týka, je menšie zlo dať dieťatku tvaroh v 9. mesiacoch, ako ponúkať mu všelijaké pochúťky plné Ečok.
Za Pribináčka nie som, to dám radšej malej tvaroh s cukrom a smotanou.

standa82
27. okt 2011

Prečo by nemohlo???? My sme Pribináčika začali dávať od 7 mesiacov a jogurty od 8,5 mesiaca. Naša ich miluje. Zbožňoval ich aj syn. Ja nie som za knihami vychované deti. Vyskúšať a pokiaľ to dieťatku prekáža, nedávať. Kravské mlieko syn pije od 6 mesiacov (má 4 roky), dcéra mlieko obyč.,kravské nemôže ani cítiť. Stále pije Nutrilon a nenútim ju. Raz za mesiac vyskúšame a keď nie, tak nie.

vejinka
27. okt 2011

nemoze az po roku tvaroh! Alebo daj ale potom sa necuduj ak bude mat problemi ci uz vyprazdnovanie alebo bolesti bruska. Ja by som neriskovala!

svetlankat
27. okt 2011

Ahoj, ja osobne by som ho este nedavala, ved mate este kopec casu pred sebou, taketo sladke maskrty este popapate ajajaj, niet sa kam ponahlat.

lvka
27. okt 2011

Ja nedavam vanilkove ani kakaove ani ziadne "mnamky" pre deti ;) a uz vobec nie activiu ani nic od ich znacky... Radsej zvolensky ovocny alebo biely ;) napapa sa sladkeho este vela ;) ja by som pockala, ved ma po roku cas..

pinkypinkus
27. okt 2011

Ja som dávala len smotanové jogurty (biele či ochutené) s piškótami (nie nízkotučné!) - zvolenský, humenský, sabinovský a pod. Pribináčka som dala asi v 14M a to drobec ani nechcel,takže doposiaľ papá len klasické jogurty a nie také "umeliny". Ale mám kolegyňu,ktorá to dávala,že vraj na odporúčanie lekárky,od 4,5M. 😖

careamell
27. okt 2011

Keď čítam niektoré názory, že trojmesačnému Pribináčka, Monte...nemôžem.
Ja ho malému isto nedám, radšej smotanové jogurty...

lussy23
27. okt 2011

my sme raz robili taký domáci jogurt. Do tvarohu sme dali smotanu, trochu cukru, jogurt a obvocie. Chutilo to ako probináčik a bolo to určite zdravšie.

tiffanka
27. okt 2011

...my sme tiež fičali na "smotaňákoch" 😀 ...zvolenský atd... termixy a iné srandy s tvarohom som mu ani neskúšala do roka dávať..teraz mal 14m a som skúsila dať, na zmenu...tak spapal...ale radšej uprednostňujem tie smotanové jogurty a doma varené pudingy..napr. dnes doobeda som robila vtáčie mlieko..mňamka riadna 😀
...ináč aj ja mám rp na domáceho pribináčika :
1/2 kg jemného tvarohu, 1 smotana na šľahanie a 1 vanilínový c.... toto vyšľahať - rozmixovať
Ale aj toto by som len od roka zaradila do jedálnička, keď tvaroh je alergén...

niulda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majka35
27. okt 2011

no a máš, čo si chcela 😀 ty si snáď "samovrah" ... neviem ako dlho si na MK, ale mohla si si zvyknúť, že poniektoré na takéto otázky dychtivo čakajú, aby mohli okamžite reagovať slovami typu: NIE! PREBOHA! NAČO! NIKDY!!! TOTO BY SOM SVOJMU *DIEŤAŤU NEDALA" zasmej sa nad takýmito príspevkami tak ako ja, a daj svojmu bábu to, čo uznáš ty za vhodné a do budúcnosti sa radšej poraď odborníčkami na výživu a nie s odborníčkami na ventilovanie si svojej nekonečne silnej potreby dokazovať si svoju závideniahodnú múdrosť 😀

katka3012
27. okt 2011

Jeden pribinacik urcite dietatku neublizi,dobra je aj biela aktivia,banovecky jogurtik,selsky......

aha1
27. okt 2011

Ja som malému pribináčik skúsila ale boleho ho bruško ináč domáci tvaroh znáša dobre, bánovecké a selské jogurty tiež aktíviu mi nechce. Ak tak skúste dať jednu dve lyžičky a uvidíte reakciu. Starší fičal na pribinákoch od 7 mesiacoch a nebolo mu nič.

zuzin78
28. okt 2011

ahoj, nazory su tu ine a ako citam, tak hned vsetky ta tu pomalicky idu ukamenovat , a to sa len pytas ci mozes dat alebo nie 😀 😀 😀 😀 😀 je to na tebe. niektore davaju a niektore nedavaju. ja som starsej skusila dat pribinacika ked mala vyse roka a moc jej nechutil. tak ho ani nepapala. skus nejake smotanove jogurtiky 🙂

mamabiba
28. okt 2011

proti pribináčiku nemám nič, do dnes ho moja 8 ročná dcérka je. Ale dala by som ho až trochu neskôr, tak od jedného roka. Teraz by som to riešila z jogurtíkmi ovocnými, ale tam, kde je to ovocie rozmixované. Nie s kúskami aby mu nezabehli.
Ale dozvedela som sa, že Lipánek je vraj lepší ako pribinák, neobsahuje vraj toľko nepotrebných ečok. Ale tiež až od toho 1roka 😉

ani3012
28. okt 2011

papať môže všetko,záleží od toho,čo všetko si ochotná do dieťatka nacpať...lepší ako pribináček je van. cukor + kyslá smotana...a je to aj lacnejšie 😉

do Patrika som to cpala od pol roka 🙄 až mi sestrička povedala,že pribináček je spomedzi všetkých termixov najhorší,len aby vydržal čo najdlhšie,tak je tam kopec pridaných látok + veľa cukru...alergia na BKM to vyriešila,jedol len kyslé mliečne výrobky a v malom množstve ...Evička mliečne výrobky odmietala.....

michaelapillarova
23. mar 2012

Dieta Vam zje vsetko, ak mu chuti, od pol roka sa zacina s prikrmami a niekto uz da hned aj pribinacika, ved obsahuje vela bielkovin, zatazujete zbytocne oblicky. Ano, nam davali uz mozno vsetko v siestom mesiaci, ale neobsahovali tolko Ecok ako teraz, vtedy otvorili jogurt a museli ho hned zjest, lebo inak do vecera uz nebol dobry, ale teraz otvorite a zjete ho aj na druhy den, takze musia tam byt nejake umeliny, aby to vydrzalo. A nemusi sa alergia prejavit hned, ale moze neskor