Manžel chce, aby som išla na potrat

lotalujza
15. júl 2014

Potrebujem sa vyrospravat a dufam, ze tu najdem kopec psychickej podpory
Ako ste z nazvu zistili manzel chce aby som isla na potrat
Jasne som mu povedala, ze nie, keby som isla tak, ze potom by som od neho odisla, nato on, ze ked nepojdem tak odide on!!!
Ked som videla to srdiecko ako krasne bilo ani by ma to najhorsie nenapadlo
Mame dve male deti. Neplanovali sme, ale stalo sa 😔
Chova sa ako obycajny zbabelec, ze on to nezvladne a podobne kecy.
Neviem co bude, ako to chce ostatnym vysvetlit, rodicom a tak .... budu si mysliet asi ze je blazon
A vsetko ako dopadne, mame kopu spolocnych veci, ako si to predstavuje, ved bez penazi ma nemoze nechat s troma detmi.
Neviem co si mysli.
Aj teraz otazka: Ze: Tak ako je to s tym tvojim tehotenstvom. Ze aby sa vedel zariadit 😕
ako by to bolo len moje ☹
Chce sa jednoducho zbabelo zbavit "problemu"

dusika11
15. júl 2014

..ked som lezala v nemocnici..tak nemali miesto..a mna tehu s dvojkami dali do mietsnosti kde boli tie..potratove..dost depresivne ja nohy hory brucho..a tie tam dosli a plakali aplakali...uf kazda plakala..pusti mu prosim video co to vlastne je...lebo slovo potrat ..znie tak neurcito...tak cisto ako operacia...
...je to od neho veelmi skarede...

dobromila
15. júl 2014

@lotalujza je mi to strašne ľúto, ako sa chová Tvoj manžel 😢 Každé tehotenstvo je pre ženu náročné, nehovoriac o neplánovanom a takto Ti to ešte sťažuje....ach jaj, nezávideniahodná situácia.
Rozhodla si sa správne - dieťatko je už tu a tak sa treba zariadiť - postarať sa oňho aj o jeho súrodencov. Želám pevné nervy, veľa trpezlivosti s manželom a nestrácaj nádej - manžel sa skôr či neskôr uvedomí a ešte ho bude aktuálne správanie k Tebe a dieťatku desne mrzieť!
Veľa šťastia.

lulu369
15. júl 2014

@janinah máš pravdu. No rodina to nemusí zobrať ako radostnú udalosť...U nás to bolo hrozné, moja mama nám vynadala a keď sa dozvedala kedy sa má mala narodiť, tak jej reakcia bola, že tak ona potom zomrie, svokra tak tá ani nevie kedy čakáme, lebo ju to vôbec nezaujíma ☹

lulu369
15. júl 2014

@svadobnesaty1 aj u nás to bolo na začiatku podobné, ja som bola u doktora v 10 tt, no keď som doma manželovi povedala ako ten malý drobček veselo v brušku šantí a ukázala mu fotku zo sona, tak sa do toho drobčeka beznádejne zamiloval...No pred tým to bolo všetko moja vina, ja som za to mohla, že som ostala tehotná a pod. No dnes som už aj ja v 7 mesiaci a keď je manžel doma tak aj bruško pohladká či sa prihovorí bambulke v brušku 😉
Mrzí ma že tvoj manžel má taký postoj, no pokiaľ ho nezmení kým sa drobček narodí, potom si to bude vyčítať, pretože aj tohto drobčeka, ktorého nosíš pod srdcom bude milovať rovnako ako prvé 2 detičky 😉

slniecko2
15. júl 2014

@lotalujza Chcem ti povedať, že si super mama. Tvoje rozhodnutie je správne. Škoda, že to tvoj manžel nevidí. Teraz je to medzi vami veľmi zlé, ak keby vôbec nemuselo byť. Veľa krát sa také veci stali a keď sa dieťa narodilo, všetko sa zmenilo k lepšiemu. Ja by som ti poradila iba jedno, ale bude to funogvať: modli sa za svojho manžela alebo ak si nie veriaca, tak mu praj len všetko dobré, veľa lásky, milosti, uzdravenia, aby nemal strach, aby bol silný. Uškodiť to nemôže a myslím, že to robí zázraky. Držím ti palce a želám iba zdravíčko tvojej rodine.

kaktusik007
15. júl 2014

@lotalujza poznam.

ostala som tehu, ked starsi mal 4 mesiace. Termin presne na jeho prve narodeniny. Manzelova reakcia - potrat. Aby toho na mna nebolo moc, dve deti do roka, a podobne dristy. Ja som ho poslala na strom. Kedze videl, ze mnou nepohne, a vtedy este chcel byt za dobreho, tak sa s natlakom stiahol.

Nikdy som neolutovala, ze som sa takto rozhodla. Obzvlast, ako som sa dozvedela, ze potrat chcel, pretoze uz vtedy ma chcel opustit. Akurat ja som mu o tom, ze som tehu, povedala skor - a on uz nemal gule to urobit.

Ale pozitivna sprava - je to uz exmanzel. A moj druhorodeny mi denno denne pripomina moje rozhodnutie a to, ze bolo to najspravnejsie, co som v danej chvili mohla spravit.

me_to_you
15. júl 2014

Prajem ti aby sa manzel co najskor umidril a olutoval vsetky myslienky na potrat
A ak sa neumudri, bude vam lepsie bez neho...tazke to bude ale naozaj lepsie..
Ja si toto neviem predstavit, toto je laska? Partnerstvo? Boze ved deti su pozehnanie..a sex mali dvaja a vzdy sa moze prihodit :( mrzi ma ze tehotna zena musi zazivat taketo negativne pocity
Si dobra a milujuca mama a to je pre bejby hlavne..euro alebo dve ho nespasia!!!

katka1981
15. júl 2014

@lotalujza, neber to v zlom, ale ked ste boli na dovolenke, nie ste na to financne az tak zle a babatko zvladnete. Predpokladam, ze hraciek mate uz dost, ved mate dve deti, oblecko asi tiez, s tym moze vzdy niekto pomoct a prinajhorsom odides skor do prace. Drzim silno palce.

stellamaris
15. júl 2014

@lotalujza nechaj ho,povedz mu,ze na potrat nejdes a nechces,ze dieta vychovas bud s nim alebo bez neho.Neskor sa tretiemu dietatu este potesi.Poznam podobny pripad z mojho okolia a dnes stastni rodicia styroch deti.Manzel sa na cas dokonca odstahoval od rodiny a neskor vratil naspät,ked sa ukludnil.Mali tri deti a to stvrte ho vyplasilo.Tiez neplanovane........................

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dobromila
15. júl 2014

@fidka79 ja ani netvrdím, že mi niekedy nepreskakuje... 😀

dejka77
15. júl 2014

Jedinu moznost, ktoru vidim co pohne lady je, ze to povies rodine. Potom na teba uz hadam nebude tlacit, lebo by ho odsudili.

popelka5000
16. júl 2014

Boze boze to co tu uz vytahujete na tu zenu? Ste kompletne,poniektore?

Este ju dorazte ,aleto je tu v slepacarni normalne.
Ako pisala vyssie jedna mamicka,odignoruj ho ked sa chce bavit o potrate. Myslim tiez ze je to kriza a ta pominie ,chlapi su proste taky. Väcsina nejde cez city ale cez zabezpecenie rodiny. A tvoj prestrelil ,daj mu to vypapkat .... 😠

Drzim palce ! 😉

veronicka1901
16. júl 2014

6 a 3 rocne deti mi nepridu az take malicke, aby ste nezvladli dalsie. Urcite su uz celkom samostatne, Kazdopadne, nech to dopadne akokolvek, silno ti drzim palce 🙂.

jana_eyre
16. júl 2014

tiez by som to povedala ostatnej rodine.. aj preto, aby sa uvedomil, ale aj preto, aby som dostala pomoc, ak by on naozaj odisiel.. normalne sa mi zastavuje rozum nad pribehmi, co tu kazdodenne citam...

ked nechce ziadne dalsie deti, nech sa da sterilizovat, lebo ak to mam povedat tak sprosto - zena sa odtiahnut nema ako, ked sa muz do nej spravi!

ivushka19
16. júl 2014

@katka1981 treba citat pozorne, zakladatelka sa nestazuje, ze maju malo.... pisala, ze manzel sa toho vsetkeho obava, ze to nezvladne a ze ON ma pocit, ze stale maju malo..... zakladatelka sa financnej stranky az tak neboji, ako ju prekvapuje spravanie cloveka, o ktorom si myslela, ze ho uz hadam aj trochu pozna......

tana85
16. júl 2014

@lotalujza mne je tak smutno z takychto pribehov. vobec si neuvedomuje stastie, ktore sa mu ponuka...aspon, ze ty rozmyslas. ako by vas vztah vyzeral keby si podstupila potrat, ale sama by si o tom nebola presvedcena? nerozpadlo by sa manzelstvo ? dokazala by si byt s tym pocitom, ze si to dovolila a ze s kym vlastne zijes? prave taketo situacie su skuskou vztahov lebo moj osobny nazor je, ze uz len to, ze by ma manzel tlacil do potratu spolocneho dietata, nie len MOJHO, by bolo pre mna velkym sklamanim, ktore by uz asi vztah nadobro nastrbilo. sama tuzim roky po dietatku a taka nahoda stale neprisla, tak nechapem, ze pre niekoho je to pritazou a nedokaze si vazit to stastie

danielka7
16. júl 2014

@lotalujza aj ked sa nepoznáme,ale z celého srdca Ti prajem krásne tehotenstvo a na konci aby si s úsmevom držala ten nádherný balíček šťastia.Mysli na seba a svoje 3 deti.To je teraz to najdôležitejšie 🙂

vianne
16. júl 2014

velmi tazka situacia...v prvom rade, ty sa rozhodni ci dietatko chces...lebo ty budes ta ktora bude cely zivot zit s tym, ze di svoje dieta zabila. on to nikdy nepochopi a neprezije. nikdy by som si nedala vziat svoje dieta kvoli muzovi, ktory to dieta nechce, nesta by mi za zivot mojho dietata. chapem, ze mozete mat tazku zivotnu situaciu, ale v tom pripade by sa k tomu takto nestaval....pride mi to len ako zamienka, ako vas opustit. proste hodit vinu na teba, hoci na "vine" je na 50% aj on....ak svoje deti a manzelku chlap miluje, najde cestu ako sa postarat aj o dalsie neplanovane dietta...ale on sa chce na vas vykaslat. za porozmyslanie stoji, ze ak by si na potrat sla, a vo vasom vztahu uz nieco nefunguje, ci ten rozchod nepride tak ci tak. len s tym rozdielom ze budes sama s detmi, so smutkom v dusi a bez manzela...alebo sama s 3 detmi, ale s velkou laskou k tretemu dietatu...mozno prave ono ma byt vyznamne v tvojom zivote....
dalsia vec, ak ta chce pustit teraz kvoli nezelanemu tehotenstvu, lebo to nechce...co urobi ak tazko ochories, budes mat uraz, nieco sa (nedajboze) stane detom? pobezi s vrtulou v zadku, lebo to bude narocne....sorry, nie je to tvojimi hormonami, ale tvoj chlap sa chova ako zbabelec...vynara sa mi moznost, ze ma niekoho ineho.....jednoznacne, zacni bohuzail zit s tym, ze na nenho sa nemozes splahnut tak ci tak, a ze ides byt na to sama....otvor si usta a povedz nahlas v rodine, jeho aj tvojej a vsim priatelom, pred aku otazku ta postavil....nech vedia co je zac, mozno mu niekto z nich hlavu napravi...

trish31
16. júl 2014

Tvoj muz je zbabelec a magor.To len tak odide odide od deti a tehotnej manzelke?To je teda laska.Ja by som mu povedala na otazku Aby si vedel zariadit jednym slovom:VYpadni

Co viac dodat

zuzina1881
16. júl 2014

Keby mi moj muz dal taketo ultimatum, uz by mal veci zbalene a mohol tahat! Otvor mu diskusie na mk: snazilky, asistovana reprodukcia, nevzdavame to... a nech sa spatmata a uvedomi si, ze ma to najvacsie stastie, ze ma dve krasne deticky a tretie na ceste! A ak to nepochopi, tak nech si ide a bude platit alimenty! S takym clovekom by som ja uz nebola...

safranka
16. júl 2014

Neboj sa, príde k rozumu, veď je to chlap! Držím palce, možno ho to trucovanie bude držať celé tehotenstvo, mali sme to tak v rodine, ale dnes by sa ten chlap k tomu nepriznal. Každopádne máš pravdu Ty!

ankaja
16. júl 2014

@lotalujza aj mne to je strašne ľúto,nechápem prečo je taký keď už dve deti máte....to tretie by mu už "z krásy" neubralo a je mi to hlavne ľúto aj preto,že je toľko ľudí,ktorí by tak veľmi chceli mať a nemôžu ☹ ,taký dar,také požehnanie....aaach jaj.Prajem Ti z celého srdca,aby sa táto situácia v Tvojej rodine vyriešila a aby sa Tvojmu mužovi rozsvietilo v hlave 😎 a ešte jedna vec:neviem či si veriaca,alebo nie a je mi to akože jedno,ale ak chceš,tak sa na tento Tvoj úmysel omodli 3xzdravas,pomodlím sa aj ja a určite sa niečo v Tvojom živote pohne...... 😉 veľa šťastia.

cobhan
16. júl 2014

Necitala som celu diskusiu, ale nase stare mamy hovori, ze kde sa najedia dvaja, naje sa aj treti a mali kludne 6 a viac deti. Mne sa skor zda, ze tvoj muz uz chce mat pokoj, dve deti uz su vlastne z najhorsieho von, da sa s nimi aj niekam ist a teraz by mu tu pohodu mal narusit nejaky maly neplanovany votrelec 😀 a zase by musel 3 roky cakat, kym bude aj toto dieta ako tak samostatne. Ja to vidim na mojom, nasa ma dva roky a on si mumle pre seba, ze este rok, este rok a bude dobre 🙂. Ano, dva roky sme v podstate zarazeni doma, lebo s malou sa na vela akcii neda chodit, ani financie moc nie su, takze dat niekomu 50 euro za strazenie na jeden den tiez neprichadza do uvahy a tak len caka, kym mala trosku vyrastie, aby mohla vsade chodit s nami. Pri mojom navrhu na druhe sa uplne zhrozil, ze to nie, zase dva roky sa poriadne nepohnut s domu, neexistuje 😝
Podla mna tvoj muz pouziva vsetky mozne a nemozne argumenty na obranu, aby si zachoval relativne pohodovy zivot a ma z toho strach. To vydieranie je uder pod pas, ale ak je zufaly, tak mu to tak mozno nepride. Ak sa s nim neda pohnut a mysli to fakt vazne se vsim vsudy, tak je prepytujem pako. Dieta je dar a ty nemas 14 rokov, aby mal niekto argument, ze si tym pokazis zivot. Kolko bab tu diskutuje o tom ako otehotniet a dieta vynosit a kolko parov sa rozchadza preto, ze dieta mat jednoducho nemozu...to by si mal pan manzel tiez uvedomit.

marienka1703
16. júl 2014

@lotalujza no mas to tazkeee,,,,ale len ak sa pozriem nato ako sa sprava tvoj manzel,,,, kedze slovo "potrat" u mna nepripada do uvahy, ja by som sa vydierat chlapom nenechala,,,,,a s cim vyjde po potrate? pri najblizsej hadke ti vykrici ze si vrahyna,,, a nakoniec to zvali vsetko na teba, pretoze tak ci tak -je to tvoje rozhodnutie a ak sa k tomu odhodlas- je to len a len tvoja chyba,, pretoze to malicke ma teraz len a len teba , nikoho ineho , aby ho chranil... a ty to musís urobit!!! nedovol aby Ti kus idiota- prepac za vyraz znicil psychiku , zivot a tvoju buducnost, pretoze toto by si si vycitala do konca zivota,,,,,

zuzanda
16. júl 2014

môj chlap zareagoval podobne, keď som mu minulý rok ukázala pozitívny tehotenský test 😒 ... síce slovo potrat nepadlo, ale pri hádke mi raz vytkol, že on to dieťa nechcel ... ale ja som to nebrala nejako tragicky, poznám ho, vedela som, že sa len zľakol, povedala som mu svoje a prestali sme to riešiť .... kým som to cez sviatky nepovedala deťom a rodine, tak sme sa ani poriadne nebavili, len povinná konverzácia ... reakcia mojej mamy tiež nebola úplne najlepšia, vraj celú noc nespala, čo lamentovala, že načo nám je ďalšie dieťa ... ale ostatné okolie aj naši synovia sa moc tešili, starší syn si prial súrodenca pod stromček 🙂 tak to ho zlomilo, a potom už bolo dobre ... absolvoval so mnou aj sono, teraz mi moc pomáha v domácnosti a bude aj pri pôrode 🙂
@lotalujza podľa mňa sa aj tvoj muž zľakol a tie vyhrážky nemyslí vážne, ono ho to časom prejde ... chlapi sú proste takí, zľaknú sa každej väčšej zmeny, ktorá príde neplánovane do ich plánovaného spôsobu života

katka1981
16. júl 2014

@ivushka19, v poriadku, ja som tym len chcela povedat, ze fin. problem u nich ten najvacsi nebude ze sa treba s muzom aj o tom porozpravat, lebo chapem, ze on sa aj fin. stranky boji, ale je velka sanca, ze to zvladnu. Ostatne jeho pocity, mozno strach, ze to nezvladnu atd. som neriesila, vyjadrila som sa len k tejto jednej teme. Ale je dost mozne, ze vsetko prameni prave z jeho strachu, ze to fin. nezvladnu. A na to navazuje na vsetko ostatne. Ked ma teraz pocit, ze maju malo, tak ma strach ze neuzivia dalsie dieta a preto sa chova skratovo. A kludne tym zakladom moze byt prave strach, ze sa boji, ze to financne neutiahne. A je z toho v strese. Pokial bol dovtedy normalny, co vie len zakladatelka a teraz sa tak "zmenil", kludne moze byt jeho chovanie vysledkom stresu v akom sa ocitol. Citala som to poriadne, neboj.

navan
16. júl 2014

@lotalujza prepac necitala som celu diskusiu ale moj nazor je ze toto tehotenstvo a jeho spravanie je zamienkou na to aby sa s tebou rozisiel. Nasiel si dovod aby ti dal nejake ultimatum. Bude to zniet hrozne, prepac ale tento clovek ta nemiluje a nevazi si ta. Ked aj na prerusenie pojdes, najde si nejaku inu zamienku. Tot moj nazor, priala by som si aby to nebola pravda 😒

koniarova
16. júl 2014

@svadobnesaty1 To s takýmto mužom ešte stále žiješ? Hambila by som sa sama pred sebou. 😒

veronicka1901
16. júl 2014

Ruku na srdce zeny, kolko z vas by sa skutocne zachovalo tak, ako pisete? Ako by sama uzivila 2 deti a dalsie, co je na ceste? Kam by isla? Vsetky pisete, ako by ste muza vykopli, atd, ale nemyslim si, ze je to skutocne take jednoduche 😖.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre