Kúpa auta z AAA auto

savanah111
23. jan 2015

Ahojte, chceli by sme si zzadovážiť nové, resp. ojazdené auto, máme staršie to by sme chceli predať, uvažujeme o AAA auto. Čítala som veľa negatívnych reakcií na AAA, ale našli sa aj dobre skúsenosti. Na nové nemáme, takže by sme chceli dať akontaciu a potom splácať tak 2,3,roky. Poprípade nejaké rady na bazár ktorý je seriózny. ďakujem za tipy. 🙂

majkilka
19. apr 2015

ja s ackami tiez zadobre, vzdy zalezi na koho natrafite, ja mala tiez predavajuceho symposa 🙂

peter_peto
5. sep 2015

ja som s Áčkom tiež spokojný. Vybral som si auto na nete no skor než som si ho dal doviezť išiel som osobne do pobočky dohodnúť financovanie. Cena auta na úver (so zľavou) uvedená na ich stránke neplatí pre každé financovanie a ani pre každé auto. Všade sú nejaké podmienky. Zľava sa dá uplatniť len pri nulovej akontácii cez Home Credit (to však stráášne veľa preplatíš ak to nesplatíš skor).

Takže ako to prebiehalo (bol som tam 2 hodiny): Prišiel som - mal som už zajednanú schodzku. Na recepcii sa na to hneĎ pozreli a aj to o aké auto mám záujem tak samozrejme prvá vec bola že ma chlapík nahováral na iné auto ktoré mali tam na predajni a za rovnakú cenu. A ešte mi hneď prečítal techcnický stav(ktorý nieje zverejnený na nete) - na aute bolo nutné vymeniť len tyčky stabilizátora a druhá vec vola že mi povedal že jeden kľúč nefunguje - pokazený imobilizér (povedal som si že to nieje také hrozné že je preds ešte druhý) Samozrejme som sa prehovoriť nedal (nemožem ale povedať že by na mňa tlačil - povedal som nie tak nie). Potom som mu nadiktoval moje predstavy financovania a zaniesol to finančníčke. Čakal som asi 15 min. a zavolala ma. Dohodli sme nejaké financovanie. auto samozrejme nebolo za takú cenu ako píšu že je na úver ale za cenu ako v hotovosti (s tou zľavou píšem ešte raz je to keď idete s nulovou akontáciou). Spotrebné úvery majú však vysoké úroky takže človek v konečnom dosledku preplati vEľa ale to isté sa Vám stane keď budete brať spoteebák na prerábku bytu a pod. S tým treba jednoducho počítať a v tejto dobe to už asi vačšina ľudí pozná že vždy vrátiš viac ak osi požičiaš. (ja si ale verím že to vyplatím skor a nepreplatím toľko). Spýtal som sa však či by nebola možná nejaká zľava keďže som išiel do aaa s úplne inou predstavou. Pani išla za šéfom to vyjednať. Ten však hneď dobehol a povedal mi že sa mu zdá že tam pri aute je len jeden kľúč a ten nefunguje takže by som ho musel z predajne odtiahnúť a dať si spraviť nový kľuč (cca do 100€). Páčilo sa mi že hneď prišiel a oznámil mi to. Dohodli sme to nakoniec tak že mi spusti z akontácie 500€za tých istých mesačných splátok na to isté obdobie ako sme boli najprv dohodnutý (to znamená že nakoniec som dostal zľavu 500€), aby som si to mohol dať odviezť preč a spraviť nový kľuč. Nejak som si to teda premyslel a vedel som čo ma to bude stáť tak sa mi to stále oplatilo. Vypísali sme papiere na predschválenie úveru a medzitým šéf pobočky volal do pobočky kde to auto je a povedali mu že kľúč dalo spraviť Áčko aby sa dali robiť normálne skúšobné jazdy. Nakoniec bol teda najvačší problém vyriešený a zľava na aute mi už ostala taká ako sme sa dohodli. Zatiaľ na aute niesú žiadne iné chyby. Bol som ho ale brať s mechanikom. Zatiaľ jadzím a som max spokojný aj s vybavovaním aj s prístupom ako ma na všetko upozornili a prebrali to so mnou. K autu mám dva roky záruku na závady čo sa netýkajú opotrebovanie (brzdy, tlmiče, čepy atĎ.) , Ak mi odpáli piest, pokazí sa elektronika, rozpadne sa prevodovka a pod, budem to mať v záruke.

AAA je ako každý iný bazár - vždy je to riziko kupovať staré auto - to by si mal každý uvedomiť. Treba si ale vybrať spoľahlivú značku a nie za podozrivo nízku cenu. Odporúčam brat autá preverené od carlife. Bez toho Vám nitko nič nazaručí, Ďaľšia vec je najazdené km - ak má auto stočené km z 200 000 na 100 000 tak to je vidieť predsa v interiéry (opotrebovanie roznych častí, vysedené sedadlá a pod.). Auto so 100 000 km má byť vo nútri pekne číste zachovalé, koža okolo riadiacej páky by mala byŤ v týchto km ešte v poriadku, vysedené sedadlá by pri takom nájazde tiež nemali byť a podobne (to už musí každý vidieť). Ďalšia vec treba si preistotu alebo ksor určite zobrať so sebou mechanika alebo aspoň niekoho kto sa trošku vyzbá keĎ vy nie!! Potom sa budete zbytočne sťažovať.

Ľudia čo vravia že kúpiŤ auto súkromne - tiež na zamyslenie. Teraz je taká doba že Ťa aj súkromne oklame. Každý može povedať že je všetko vporiadku. A keĎ sa ti niečo vážnejšie pokazí, kto ti to zreklamuje? Ďaľšia vec súkromne ti auto len málokto dá na úver a teraz ľudia (veľa ľudí) nemá dostaočnú hotpovosť.

A ešte raz keĎ sa Vám zdá že na splátky zaplatíte za uato nejak veľa tak to vobec nemusite hádzať na vinu predajcovi - predsa každá spoločnosť poskytujúca spotrebáky má strašne vysoké úroky. Najlepšie vyplatiť to skor. Teraz už niesú za to ani také poplatky ako kedysi.

pperlicka
19. sep 2015

ja som napriklad v tom AAA auto kupovala pred dvoma rokmi a stale jazdi super 🙂

zichihena
20. sep 2015

auto bez splátok na drevo je dnes celkom luxus.. my mame doma autíčko z bazáru na svk a dalo sa aj na splatkach dohodnut, trosku je ojazdene ale na nase potreby super.

vilmuska_v
22. sep 2015

Jazdené nám stačí, hlavne že nás to vyšlo lacno a účel to plní 🙂 nemali sme inú možnosť ako ísť do bazáru a vybrať si, tam sú ceny najnižšie...

klarika21
23. sep 2015

ja som musela prejst z bicykla 😀 na auticko.. mam ojazdene z bazariku tiez a ficiii .. na biicykel uz len rekreacne 🙂

majkilka
26. sep 2015

@zichihena my mame stale jazdene auta z bazarov, kedze sme priemerna rodina s detmi a nove auto si nemozeme dovolit. Manzel kupoval a sme uplne spokojni a dokonca to kupoval v ackach na ktore vsetci nadavaju, ale mi s nimi mame fakt dobru skusenost

klarika21
27. sep 2015

nechcela som menovat ale to moje ojazdene z bazariku je z toho aaa tiez 😀 nevadiii mi to 😎 dobre je

pperlicka
27. sep 2015

@klarika21 nemusis sa hanbit za to ze mas z aciek auto 🙂 nic na tom neni, ja mam ved tiez:d

slivka008
27. sep 2015

aj ked boli na nete zle referencie tak ja som sa tam isla pozriet a mam od nich auto

pperlicka
1. okt 2015

@slivka008 jasne vslico sa popise a nielen o autach, raz su to plienky, potom zas o mobiloch, niekedy treba vyskusat a dat na seba.. hlavne ak mas v rodine niekoho kto sa vyzna v autach tak ti poradi pri kupe v bazari.

matatrnena
1. okt 2015

pperlicka ono ide podla mna o to, ze ludia sa radi delia so zlymi skusenostami na nete a s tymi pozitivnymi nie a je to dobre vidiet aj na aaa auto. A pritom poznam ludi, ktori tam kupili a su spokojni

vilmuska_v
3. okt 2015

@slivka008 to sa vždy nájde nás to tiež odrádzalo ale treba si ísť vybrať, čo sa týka personálu tiež velká ochota...

vilmuska_v
3. okt 2015

@klarika21 lool :D však to je úplne jedno odkial máš auto, ten bazár je super, pokial vám slúži tak prečo nie

majkilka
3. okt 2015

ja som uz vyssie pisala, ze som narazila na symposa predavajuceho 🙂 az priatel ziarlil 🙂

majkilka
3. okt 2015

@matatrnena presne si to vystihla, len malo ludi sa deli s pozitivnymi skusenostami a celkovo tak potom vela ludom zmenia nazor

pperlicka
4. okt 2015

🙂 veru ked je predavac sympos, niekedy sa zacneme cervenat aj ked vedla nas stoji manzelik 🙂 no co uz to sme my zeny a sme rady ked je o nas prejaveny zaujem 🙂) ja by som si kupila ojazdene auto znova ci uz by tam bol sympos alebo jezibaba 🙂
@majkilka 🙂)

pperlicka
4. okt 2015

@majkilka a ked som kupovala v tom aaa predtym tak tam sice nebol sypos ale auticko bola laska na prvy pohlad :D

slivka008
4. okt 2015

ja som tam tiez nemala symposa teda aspon pre mna nebol.. ale bol mily, to zas nemozem povedat ze nebol.. hovorim ze som sa bala najskor lebo boli na nete niemoc ok referencie ale nazivo som bola spoojna velmi.

zichihena
4. okt 2015

je jedno ci z aaa mas auticko

slivka008
4. okt 2015

ked si najdes dobry bazar tak je jedno

vilmuska_v
10. okt 2015

@pperlicka 🙂 ale keď je sympoš tak ti to ešte spríjemní, mne autíčko super šlape som spokojná

zichihena
11. okt 2015

nam babam asi staci ze je predavac v autobazari sypos a zozrieme mu aj to ze to auto chodi samo a na vzduch :D

pperlicka
11. okt 2015

@vilmuska_v mozem povedat slobodnym kamaratkam nech si idu hladat chlapa do autobazaru a odporuci im nejake ojazdene afticko 🙂)

klarika21
11. okt 2015

hej ved mne to nevadi ze ho mam z aciek . ja som spokojna najviac 🙂 nevadiii :DD

xmamalea
12. okt 2015

Len nie AAA ,naozaj nie,kým doplatime auto ,tak sa rozsype ,preplatene viac ako na zmluve,nikdy nikdy nikdy !!!!!

klarika21
15. okt 2015

ja sa zakonite nebranim jednemu konkretnemu bazaru. pre mna je jedno ci acka alebo co . ked som chcela nasla som si tam vtedy a nebol porblem v mojom pirpade.

domca18100
29. okt 2015

Ahojte,v AAA auto uz nikdy nekupim ! Konkretne Banska Bystrica ! Dovod? Kupila som si tam auto s ktorym ma oboznamili ze treba na nom urobit brzdy a vymenit fajku (cievku v motore) ! No ked sme prisli domov tak sa kupila fajka,kotuce a platnicky aby auto islo a brzdilo. Auto urobilo 20km a zase vyskocila chyba motora, tak sa kupila 2 fajka aby boli rovnake. Jo zaas to iste!!! Pri robeni brzd sme zistili ze bolo treba vymenit predne sylembloky na ramenach, ktomu sa museli kupit sviecky. Ked sa napojilo auto na pocitac tak vyskvitlo ze je zapeceny piest a motor je vydojeny a nepojazdny takze auto mi momentalne stoji pred domom a mozem setrit na novy motor.... !!!!!!!!!! Hajzli zatajili veci ktore nemali. Oprava brzdy kotuce 40€ platnicky 20€ sylembloky 13,50 € x2 , sviecky 3x 3€ , fajka 1-28€ 1-26€ napojenie na pocitac 15€ spolu 166€ ma to vsetko stalo a auto nejde, a druhy motor s pod ruky moze stat do 300€ investicia jak svina *!!!!!!! Su to len v***** k****** ktore zarabaju na nas hlupich.....! Ako sa hovory ,, Aj na psa pride mraz''

pperlicka
8. nov 2015

no tak to si mala peknu smolu 😒 treba si brat so sebou najekeho mechanika co ti poradi pri vybere . auto je dost velka investicia aby si clovek bez rady vyberal. a hlavne zena (nechcem tymto zeny nijak urazit, hodnotim podla seba, ze do aut viem akura pocet sedaciek a farbu ohodnotit ) niekedy ani nezavisy v jakom bazare si kupujes auto, moze byt aj lokalny bazar a kupis tam srot, lebo sa clovek do toho nevyzna.

domca18100
9. nov 2015

Tak ja sa trosku vyznam.....nie tak ako opravar ale nieco viem co ma ocino naucil......ale ked mi povedali ze staci vymenit fajku a brzdy ze to pojde.....oco mal tiez fabiu a tiez mu raz odisla fajka, motor isiel ako na tejto, reku sa vymenia veci a auto pojde a budem moct jazdit do prace.....no bohuzial nevyslo....kedze auto potrebujem tak sa odpojil snimac valcov a beham na aute pokym neskona motor.... 🙂 potom az novu hlavu kupim, ked si prisporim ....zatial jazdim v strachu kedy nenastartujem.... a este aby malo nebolo vyskocila chyba epc-brzdy ze odisiel snimac na brzdnom pedaly a aj radio odislo je ko......skusala som aj stavu zapajat na novo do radia no nechce ist a poistka je v poriadku,tak len skumat kde je problem......