Aká je reálna šanca, že mi Tatra banka zníži úrok na hypotéke?

Zodpovedané
19. mar 2024

Dobrý deň,

z Tatra banky mi poslali nové podmienky, kde je 4,73% na 5 rokov. Zostatok hypotéky je 35 000 EUR na 25 rokov. Mám už predschválenú hypotéku z Prima banky s odloženým čerpaním na 6 mesiacov, úrok 4% na 3 roky. Ja by som veľmi rada, ale ostala v mojej banke a neprechádzala inde. Nová splátka v TB by bola 199 EUR, v Prima 185 EUR. V TB mam účet bez poplatku, v Prime poplatok okolo 4 EUR.

Aká je reálna šanca, že mi Tatra banka zníži úrok na hypotéke?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

treba prísť za nimi, že máte predschválenú hypo v Prima banke, ale že chcete u nich ostať a či Vám nevedia na výnimku ponížiť úrok na hypotéke.

Tatra banka je banka na vyjednávanie a musíte si to tam celkom vydobiť. Mali by Vám však dať nejakú aspoň protiponuku, tak by ste sa potom podľa toho vedeli rozhodnúť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk