Aké budú pre mňa najvýhodnejšie možnosti po skončení fixácie hypotéky?

Zodpovedané
19. dec 2022

Dobrý deň,

mám hypotéku v SLSP na 30 rokov, ostáva mi splatiť 76 000 eur. Môj príjem je 800 eur netto. K tomu poberám 350 eur výživné, ktoré bolo započítané do príjmu pri žiadaní hypotéky.

Momentálne mám na nej úrok 0,96% a mesačná splátka predstavuje 250 eur. Mám 40 rokov, jedno dospelé dieťa a druhé neplnoleté. Iné pôžičky nemám, som zamestnaná 20 rokov v štátnej spoločnosti.

Aké sú moje možnosti, ak mi o dva roky skončí fix a úroky budú napríklad 4%?

Radšej chcem kalkulovať s horším variantom, aby som nebola potom prekvapená.

Aké budú pre mňa najvýhodnejšie možnosti po skončení fixácie hypotéky?

Ďakujem

Dobrý deň,

vôbec neviem, aké budú o 2 roky podmienky na trhu. Úroky môžu byť kľudne aj 5 - 6%, takže je to veľmi ťažké predikovať. Ja osobne by som si na vašom mieste teraz schválil refinančnú hypotéku s aktuálnou sadzbou napríklad na 6 alebo 12 mesiacov dopredu a čakal by som, ako by sa vyvíjala situácia.

Ak zle, tak po 6-tich alebo 12-tich mesiacoch by som si uplatnil schválené podmienky. A ak dobre, tak by som odstúpil od schválenej hypotéky a nechal dobehnúť aktuálnu fixáciu. Osobne si však myslím, že úroky o 2 roky budú oveľa horšie ako sú dnes.

Ak potrebujete poradiť konkrétnejšie, kľudne mi napíšte na mail a nasmerujem vás.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk