Aké doklady potrebujem od lekára pre poisťovňu na uplatnenie poistného?

Zodpovedané
6. máj 2023

Dobrý deň,

už niekoľko dní som PN. Mám vypísanú elektronickú PN, čiže nemám v ruke žiadny doklad. Chcela by som si uplatniť poistku, ktorú si platím.

Aký doklad o PN mám pýtať od lekára na uplatnenie poistky?

Ďakujem

Dobrý deň,

PN-ku vám poistka preplatí najskôr po 14-tich, väčšinou po 29-tich dňoch PN-ky. Najprv si skontrolujte v zmluve, od koľkého dňa máte krytú PN-ku, či vôbec niečo z poistenia dostanete. Ak z toho neviete vyjsť, ozvite sa poisťovni, poradcovi, prípadne mne do mailu a zistíme to.

Po prejdení doby potrebnej na preplatenie PN-ky môžete ísť rovno na stránku poisťovne a online nahlásiť poistnú udalosť. Následne Vám rovno alebo dodatočne povedia, že aké všetky doklady budú potrebovať na preplatenie poistnej udalosti.

Sú to však štandardne tieto 3:

  • doklad o začatí a ukončení PN-ky,
  • lekárske správy,
  • odfotená zdravotná karta od začatia PN-ky až po koniec.

Pekný deň

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk