Aké máte skúsenosti s hypotékou z Wüstenrot?

Zodpovedané
Peniaze
23. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom našej situácie. Priateľ zarába 1200 eur za mesiac, ja 370 eur.

Je šanca dostať hypotéku z Wüstenrot?

Aké máte skúsenosti s hypotékou z Wüstenrot?

Ďakujem

Dobrý deň,

Wüstenrot neposkytuje priamo hypotéky. Malo by ísť o stavebné úvery, resp. účelové úvery na bývanie - so založením aj bez založenia nehnuteľnosti. V podstate skúsenosti mám pri schvaľovaní podobné ako v banke. Viackrát som sa však stretol, že ak je človek dlhoročným klientom stavebnej sporiteľne, tak získanie úveru je zvýhodnené.

Za mňa sú dnes výhodnejšie ponuky na hypotékach. Zároveň však častokrát práve vďaka stavebnej sporiteľni je možné dofinancovanie, keď banka neschváli ku hypotéke spotrebný úver na dofinancovanie a človek potrebuje takéto riešenie. Tiež v niektorých prípadoch je u týchto dofinancovaní lepšia ponuka ako v prípade spotrebných úverov, ktoré banky často na tieto účely majú (hypotéka je dnes najčastejšie vo výške 80% hodnoty nenuteľnosti, resp. kúpnej ceny). Zváženie či hypotéka, alebo stavebný úver, môže byť zaujímavé aj u klientov, ktorí chcú dlhé fixácie na hypotéke (viac ako 5 rokov) alebo tiež tých, ktorí už majú v stavebnej sporiteľni sporenia či nejaké poistné produkty.

Na základe toho, čo píšete by poskytnutie úveru malo byť možné (ak teda nie sú nejaké významné negatívne informácie z Vašej minulosti či neprimerané ďalšie úverové zaťaženie, tiež zohrajú úlohu často aj vyživované deti). Môže sa líšiť výška získaných prostriedkov cez hypotéku voči úveru v stavebnej sporiteľni.

Pre konkrétnejšie riešenie by bolo vhodné prejsť Vašu aktuálnu situáciu podrobnejšie - na základe finančnej analýzy sa dá potom navrhnúť dobré a komplexné finančné riešenie (úver, zabezpečenie rodiny a splácania, dofinancovanie, tvorba rezervy a pod.). Ak chcete, môžete mi doplniť na mail posta@finporadna.sk, tiež o hypotékach a financovaní bývania sú články na mojom blogu https://www.finporadna.sk/blog/.

Pekný deň


Ing. Michal Ducký
www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk
tel: 0901 923 111