Aké úrazové poistenie by ste odporučili rodičom pred 70tkou?

Zodpovedané
22. okt 2020

Dobrý deň,

moji rodičia majú tesne pod 70 rokov.

Aké úrazové poistenie by ste im odporučili?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je veľmi individuálne, nakoľko v takto pokročilom veku je dôležitým faktorom pre vstup do poistenia zdravotný stav. Tiež upozorňujem, nakoľko sa to v praxi stáva, nezamlčiavať zdravotný stav poisťovni. Ak k niečomu dôjde, zväčša je to overiteľné cez zdravotné záznamy u lekára a môže to znamenať krátenie poistného plnenia (v hraničných prípadoch aj odmietnutie).

V takomto prípade by som postupoval tak, že po analýze a informovaní sa o zdravotnom stave by sa preverili v rôznych poisťovniach ponuky. Vstupný vek do poistenia je dnes celkom vysoký (podľa poisťovní okolo 70 - 75 rokov) a niektoré poistenia sa dajú dojednať až do 85 rokov.

Tiež sa môže stať, že na základe zdravotného dotazníka poisťovňa odmietne uzatvorenie poistenia alebo urobí na určité diagnózy výluky. Môže tiež navýšiť cenu poistenia na základe posúdenia zdravotného stavu. V týchto prípadoch nemusíte však túto ponuku akceptovať.

Na trhu sa vyskytuje aj tzv. "pohrebné". Toto sú však veľmi obmedzené poistenia v podstate najmä pre jeden konkrétny účel. Pri týchto prípadoch si treba ujasniť priority rodičov, aby to bolo zmysluplné.

Alternatívou v prípade zlého zdravotného stavu môže byť aj sporenie, resp. vytváranie rezervy. Ak je účelom zanechanie väčšieho majetku pozostalým, či krytie pohrebu, aj týmto spôsobom sa môže toto čiastočne riešiť, ak poistenie nie je možné.

Bez poznania konkrétnej situácie však nemôžem určite odporúčať žiaden konkrétny produkt.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk