Ako funguje individuálne investovanie?

Zodpovedané
14. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom investovania.

Ako sa investuje individuálne?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaša otázka by medzi viacerými finančnými odborníkmi vyvolala búrlivé diskusie. Je tiež otázne, čo chápete pod slovom “individuálne”.

Na burze cenných papierov môžete začať fungovať s využitím služieb brokera. Keďže sa pýtate v zmysle ako ZAČAŤ INVESTOVAŤ individuálne, predpokladám, že s tým nemáte veľké skúsenosti.

V každom prípade, za mňa, je pre začínajúcich investorov vhodné pozrieť sa na fondy. Fondy Vám umožnia prístup na kapitálové trhy - je možné vyskúšať si ich aj pri menších čiastkach.

V tomto smere je dobré prečítať si k fondom zverejnené informácie a prospekty. Tam sa vždy dozviete, do akých aktív fond investuje, aký je pomer akcií a dlhopisov, aké je rozloženie, do akých spoločností, poplatkovú štruktúru a iné dôležité informácie. Investovať do fondov môžete prostredníctvom bánk, alebo aj viacerých spoločností u nás a v zahraničí.

Určite sa najskôr poraďte so skúseným finančným poradcom. Ak sa chcete bližšie poradiť, môžete napísať na posta@finporadna.sk. Potrebujem pre lepšiu radu pre Vás detailnejšiu analýzu finančnej situácie a cieľov.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk