Ako je to so žiadosťou o hypotekárny úver v prípade prechodu do iného zamestnania?

Zodpovedané
2. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom žiadosti o hypotekárny úver.

Ako je to so žiadosťou o hypotekárny úver v prípade prechodu do iného zamestnania?

Ako dlho je potrebné pracovať u jedného zamestnávateľa?

V mojom prípade ide o prechod z práce po 5. rokoch.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je to štandardný pracovný pomer na dobu neurčitú (prípadne na dobu určitú) a je to v sektore/pracovnej oblasti/, ktorý banka vyhodnocuje ako dobrý, tak už po skončení skúšobnej doby (obdržaní 3 výplat) je možné požiadať o hypotéku, pričom v bankách je možné riešiť výnimku, aby Vám bol braný aj priemer z predošlého zamestnania (napr. za posledných 6 mesiacov takto banka spriemeruje 3 výplaty zo starého zamestnania a 3 výplaty z nového zamestnania).

Pri prechode z práce do práce však treba brať aj do úvahy, že niektoré banky sú v týchto prípadoch obozretné. Nám sa osvedčilo, ak riešime s klientmi v týchto situáciách určite hypotéku aspoň v 3 bankách súčasne, pričom sa vcelku darí, aby aspoň 1 banka dala aj vzhľadom na krátky pracovný pomer dobrú ponuku.

Ak sa chcete poradiť konkrétnejšie, napíšte mail, kde by bolo vhodné viac vecí upresniť.

Držím palce.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk