Ako to bude s bonifikáciou hypotéky, keď manželka bude poberať materskú?

Zodpovedané
5. jan 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť o našej situácii.

Fixácia hypotéky nám končí v júni 2024. Na hypotéke sme dvaja žiadatelia. Ja zarábam 2400 EUR v hrubom. Manželka je momentálne na rodičovskej dovolenke s prvým dieťaťom a od januára bude poberať materskú s druhým dieťaťom. Materská jej pri prvom dieťati chodila 1400 EUR.

Ako to budú počítať v našom prípade, ak manželka bude poberať materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

nerozumiem veľmi otázke. Pýtate sa kvôli podmienkam na hypotéke, teda na novú úrokovú sadzbu? Ak áno, väčšina bánk to vôbec nerozlišuje a úroky dáva skoro všetkým rovnaké po konci fixácie (hlavný rozdiel robí platobná schopnosť, ak náhodou nebola ideálna).

Odporúčam skúsiť porovnať možnosti hypoték už teraz. Existuje možnosť akceptácie refinancovania hypotéky dopredu 6-24 mesiacov pred koncom fixácie, aby ste mali dopredu schválené aktuálne podmienky s tým, že by sa vám uplatnili do praxe až po konci fixu (dá sa od toho v prípade lepších podmienok v aktuálnej banke odstúpiť). Ak by ste si chceli túto možnosť prerátať, pokojne mi napíšte na mail a pozriem sa Vám na to.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk