Akú hypotéku mám šancu dostať, keď zarábam 800 eur v čistom?

Zodpovedané
4. nov 2022

Dobrý deň,

chcela by som si kúpiť byt s nulovou našetrenou sumou. Samozrejme budeme kupovať byt, ktorý by som založila.

Príjem mám 800 eur v čistom a zamestnaná som ako štátny zamestnanec. Mám úver 10 000 eur a mám ročného syna. Priateľ nemôže žiadať o úver spolu so mnou, keďže je na "čiernej listine" a má nejakého exekútora.

Akú vysokú hypotéku by som mohla dostať v mojom prípade?

Ďakujem

Dobrý deň,

momentálne pri vyšších úrokových sadzbách by ste mali nárok na približne 50 000 eur, pokiaľ by ste nemali ten 10-tisícový úver. S ním, by vám tento limit klesol kľudne aj o polovicu alebo viac (záleží od mesačnej splátky).

Kroky, ktoré vám pomôžu k vyššej sume sú: navýšenie príjmu, vyplatenie existujúceho úveru, zobranie ručiteľa do úveru pre navýšenie celkového príjmu.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk