Čo sa stane, keď nemáme bloky na zdokladovanie úveru?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

svokra brala úver na modernizáciu od PSS a má ho vydokladovať bločkami. Bloky však nemá na celú sumu úveru.

Čo sa môže stať, ak to nevydokladuje?

Ďakujem

Dobrý deň,

v zmluve je informácia v prípade, ak sa nedodržia podmienky úveru. Odporúčam toto konzultovať priamo v PSS s pracovníkom, čo Vám úver poskytol.

Aj pre toto radšej využívame s klientami financovanie cez hypotéku, kde sa dá dokladovať aj fotografiami a čestným prehlásením, prípadne získať prostriedky úplne bezúčelovo. Avšak viem, že sú situácie, kedy je potrebné využiť úver bez založenia nehnuteľnosti.

Nemám praktickú skúsenosť, čo sa deje v PSS v týchto prípadoch. Nemám so žiadnym svojim klientom takú skúsenosť. Vždy sme boli pripravení a riešime vždy rôzne alternatívy, aby sa toto nestalo. Určite je však táto informácia niekde v zmluve, alebo v pridružených všeobecných podmienkach a dokumentoch.

Zároveň viem, že sa dá nájsť cesta, ako to vyriešiť, ktorú však určite konzultujte osobne s človekom, čo Vám s úverom pomáhal - finančný sprostredkovateľ, či priamo zamestnanec PSS.

Držím palce

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk