Čo znamená, že konkurzná podstata nepokryje náklady konkurzu?

Zodpovedané
12. nov 2020

Dobrý deň,

poprosila by som vysvetliť pojmy.

Oznam o zrušení konkurzu z dôvodu, že konkurzná podstata nepokryje náklady konkurzu.

Čo znamená, že konkurzná podstata nepokryje náklady konkurzu?

Týmto oznámením v Obchodnom vestníku sa konkurz dlžníka: xy..... - sa zrušuje.

Znamená to, že dlhy ostávajú?

Ruší sa povinnosť dlžníka peniaze vrátiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

táto poradňa nie je primárne určená na riešenie konkurzov.

V prípade, ktorý popisujete nastáva zrušenie konkurzu. Aj keď je dôvodom situácia, že konkurzná podstata nepokryje náklady konkurzu, nezrušuje to oddlženie fyzickej osoby a teda ani dôvod na zastavenie exekúcie.

Správca konkurznej podstaty Vám odovzdá všetky potrebné doklady, zostávajúci majetok a zaistí ďalšie činnosti súvisiace so zrušením konkurzu.

Môžete sa v tejto veci v rámci pomoci a konzultácie obrátiť na https://www.centrumpravnejpomoci.sk/.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk