Dá sa požiadať o hypotéku na Slovensku, keď pracujeme v zahraničí?

Zodpovedané
5. mar 2024

Dobrý deň,

som vydatá, obidvaja sme občania Slovenskej republiky a aj trvalý pobyt máme na Slovensku. Pracujeme vo Veľkej Británii. Môj vek je 35, manžel má 36 rokov. Máme 2 deti (11, 8). O hypotéku chceme žiadať obaja.

Dá sa požiadať o hypotéku na Slovensku, keď pracujeme v zahraničí?

Chceme kúpiť dom na Slovensku. S tým, že keď predám dom vo Veľkej Británii, hneď by som hypotéku vyplatila.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, samozrejme. Je to možné, no nie v každej banke. Konkrétne sa z Británie akceptuje príjem v bankách SLSP, VÚB, Unicredite (tu však akceptujú len 80% z výšky príjmu) a 365 banke. Prima banka neakceptuje zahraničný príjem vôbec a ostatné banky ho akceptujú iba v eurách (niekde je možné požiadať o výnimku no je to risk ak to neschvália).

Z tých bánk má však každá inú metodiku, inak priemeruje príjem, má iné poplatky či úrokové sadzby, prípadne kontrolovanie zahraničného úverového registra.

Pokojne mi môžete napísať na mail bližšie detaily (koľko by ste si potrebovali požičať, aké máte príjmy a podobne) a napíšem Vám, či Vám to vychádza. Ak áno, pokojne Vám môžem porovnať všetky banky z hľadiska podmienok.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk