Hypotéka a práca v zahraničí

abcd547
29. dec 2022

Dobry den, chcem sa spytat ako to je ked pracujem v zahranici ale chcel by som na slovensku poziadat o hypo a kupit byt. Mate niekto skusenosti?

veroikan
29. dec 2022

@abcd547 Ja som kontaktovala banku s tymto. Chcu len viac dokumentov, opytaj sa svojej banky ake presne, inak by problem nemal byť

martul
29. dec 2022

@veroikan sestre neuznali zahraničný príjem. Po návrate na Slovensko musela byť zamestnaná aspoň pol roka a teraz jej schválili.

amonet
29. dec 2022

zalezi ci pracujes na tpp alebo zivnost, ako dlho, v ktorej krajine, ako je vyplacana mzda, ine zavazky…

veroikan
29. dec 2022

@martul tak asi kazda banka to ma inač predpokladam, pisem svoju skusenosť..

veroikan
29. dec 2022

@martul a ano ak zacinas v novej praci je tam urcity cas ktory musis mat odpracovany aby si dostala hypoteku.

stellarstar
29. dec 2022

@abcd547 toto musíš zistiť

hanah3007
29. dec 2022
Používateľ hanah3007 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hanah3007.

@abcd547 4 roky dozadu kupovali. Obaja sme mali neobmedzenu pracovnú zmluvu, 25% z ceny nehnuteľnosti a ochotu financovat mali tuším len dve banky. Teraz po 4 rokoch sme robili so zahraničnými prijmami refinanc. Riešili sme všetko cez finančnú poradkyňu a prišli v podstate "na hotové".

martul
29. dec 2022

@veroikan určite záleží od banky. Inak sory, ja som chcela označiť a odpovedať autorke, ale veď nevadí.

janulikt84
1. jan 2023

@abcd547 da sa poziadat,zalezi kolko potrebujete ake %financovania,aky je Vas vek,aka je to praca,trvanie a ci Vam s prijmu vaetko bude vychadzat...zaväzky,v akej mene je to vyplacane...kriteria su rozne...ale nieje to nemozne