Dá sa pri hypotéke na výstavbu domu založiť pozemok?

Zodpovedané
2. jan 2022

Dobrý deň,

máme 60 000 eur a bojíme sa začať stavať dom z dôvodu, čo ak nám banka nedá hypotéku.

Dá sa pri hypotéke na výstavbu domu založiť pozemok, aby nám banka dala časť z hypotéky na základy domu?

Alebo musím najskôr zo svojích peňazí financovať do vytiahnutia múrov?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

presne chápem Vaše obavy. Je veľmi dôležité si to dobre prejsť a poradiť sa, než sa do toho pustíte.

Dá sa založiť aj pozemok (nesmie tam byť však začatá výstavba), avšak týmto získate vcelku malú hypotéku - ale dá sa.

Tiež to v praxi riešime aj tak, že to kombinujeme aj s úverom zo stavebnej sporiteľne.

Možností je viac, prípadne napíšte mail a pozrieme sa na alternatívy detailnejšie.

Určite odporúčam si s niekým skúseným poradiť, tiež mať pripravený aj plán B, ak by niečo neklaplo. Je dobré, ak tých 60 000 eur budete púšťať len veľmi opatrne z ruky a skôr si dobre naplánujete financovanie.

Držím palce a nech to klapne všetko 🙂

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk