Do ktorej banky sa oplatí refinancovať hypotekárny úver?

Zodpovedané
26. apr 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom refinancovania.

Do ktorej banky sa oplatí refinancovať hypotekárny úver?

Z 0,75%, ktoré som mala, tak mi teraz zvýšili na 4,39%. Bolo by to bez zmluvnej pokuty. Suma 15 000 na 5 - 9 rokov max. Podľa toho, čo sa viac oplatí plus poplatky.

Ďakujem

Dobrý deň,

prikladám článok na mojej stránke o refinancovaní, v ktorom sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť: https://relyon.sk/blog/refinancovanie-hypoteky-...

Na mieru Vám neviem úplne z týchto údajov poradiť. Najnižšie úroky má na trhu Prima banka, bez poplatku za poskytnutie ak si spravíte u nich účet a budete ho využívať. Na druhú stranu, v budúcnosti ak sa budú znižovať úroky, tak si v tejto banke úrok nebudete vedieť znížiť. Tiež sa tam kontroluje úverový register, že či ste riadne splácali no a doba, na ktorú si budete úver refinancovať sa bude odvíjať od toho, o koľko by sa vám zvýšila splátka (ak by ste nechcela dokladovať svoj príjem). S dokladovaním príjmu to je jedno. Viete si vybrať vy ako Vám to vyhovuje (musíte mať na to však dostatočný príjem).

Okrem Prima banky sú na trhu samozrejme aj iné možnosti. Dosť to však závisí od Vášho príjmu, počtu detí, veku, od toho koľko chcete maximálne mesačne platiť a podobne. Preto Vám neviem odporučiť presnú možnosť, keďže tieto údaje nepoznám. Ak by ste mi to doplnili do mailu, viem sa Vám na to pozrieť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk