Je dobrá voľba investovať do IAD?

Zodpovedané
22. nov 2022

Dobrý deň,

mám záujem vložiť jednorazovo väčšiu sumu do IAD Prvý Realitný Fond. Zvažujem, či tam mám aj mesačne posielať 100 eur 10 rokov.

Je to podľa Vás dobrá voľba?

Je vzhľadom na poplatky lepšie ísť priamo cez stránku IAD alebo cez brokera?

Ďakujem

Dobrý deň,

Prvý Realitný Fond sa vo všeobecnosti využíva na strednodobé ciele. Napríklad na ochranu rezervy pred infláciou pri horizonte 3 až 5 rokov.

Pri horizonte 10 a viac rokov je dobré zvážiť efektívnejšie formy investovania, ktoré vám prinesú vyššie zhodnotenie. Pri takýchto investíciách to určite odporúčam konzultovať s investičným poradcom, ktorý si to s Vami prejde a odporučí Vám produkt na mieru.

Čo sa týka Prvého Realitného Fondu v IAD, tak je to kvázi jedno, že cez koho budete investovať. Rozdiel môže byť iba vo vstupnom poplatku, či budete platiť 3% ako je štandard alebo 0,5% ako sa to dá v IAD docieliť.

V prípade bližších informácií, alebo potrebe sa poradiť ma kľudne môžete kontaktovať aj súkromne.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk