Je dobré teraz refinancovať hypotéku?

Zodpovedané
19. feb 2021

Dobrý deň,

v januári nám končila fixácia hypotéky. Máme hypotéku a dva spotrebné úvery a ja by som bola rada, keby sa to dalo do jednej hypotéky.

Je dobré ju teraz refinancovať?

Je možnosť, že by sme tam mali lepšiu a nižšiu splátku?

Ďakujem

Dobrý deň,

k Vašej otázke sa vôbec neviem vyjadriť. Vždy môže byť výhodné refinancovať, resp. konsolidovať. A to ešte aj v prípade, keď by ste dokázali do hypotéky "skryť" aj oba spotrebné úvery.

Preplatenie môže byť menej, alebo podobné, avšak pri výrazne nižšej mesačnej splátke. Záleží to aj od Vašich preferencií - celková preplatenosť, rýchlosť zbavenia sa dlhu, nižšia mesačná splátka a pod.

Ak sa chcete poradiť a prerátať to detailnejšie, napíšte prípadne mail.

Prajem pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk