Je mínusový stav na účte problém pri schvaľovaní hypotéky?

Zodpovedané
16. máj 2023

Dobrý deň,

chcela by som si zobrať hypotéku. Mám 2 účty. Ten druhý používa moja mama a zistila som, že bola každý mesiac za posledný rok v mínuse. Mínus trval pár dní, maximálne 2 týždne.

Je to veľký problém pri schvaľovaní hypotéky?

Za posledný rok som mala 3x omeškania na splátke úveru 1 až 3 dni.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ide o nepovolené prečerpanie, tak áno. Môže to byť problém, detto pri kombinácii s omeškanými splátkami za posledný rok. Ak ide o povolené prečerpanie, ktoré bolo vždy včas dohradené, tak sa to negatívne neberie.

Banky pozerajú hlavne na posledný rok ak ide o omeškané splátky a kontrolujú, či už úver/úvery posledných 12 mesiacov splácate riadne. Niektoré banky sú samozrejme prísnejšie a u nich väčšinou neprechádzajú žiadne takéto problémy so splácaním (ako napríklad Prima banka či ČSOB banka).

Je teda vysoká šanca na zamietnutie vašej žiadosti o hypotéku. Môžete skúsiť špecifikovať detailne Vašu situáciu do mailu a porozmýšľam, čo sa s tým dá robiť a kde by ste mala najvyššiu šancu na schválenie hypotéky.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk