Je možné dostať hypotéku vo výške 200 000 eur?

Zodpovedané
6. mar 2023

Dobrý deň,

ja a aj manžel zarábame cca 1 300 eur, máme do 40 rokov, jedno dieťa a sme vlastníkmi 2-izbového bytu. Chceme ho predať, aby sme mali potrebnú hotovosť.

Je možné pri našich príjmoch dostať hypotéku vo výške 200 000 eur?

Je lepšie si nechať nehnuteľnosť a dať ju do prenájmu?

Ďakujem

Dobrý deň,

tak na hrubo máte šancu, aby Vám daná hypotéka prešla. Avšak určite Vám to neprejde v každej banke. Z bánk si budete musieť vybrať tie, ktoré majú splatnosť hypoték do veku 70 rokov, nie 65 rokov. A tiež z tých, ktoré majú čo najnižšie úrokové sadzby.

Čo sa týka tej výšky hypotéky, ak mi napíšete na mail Váš vek a presnejšiu výšku príjmu, tak Vám budem vedieť povedať aj konkrétnejšie banky, ktoré máte na výber + aké podmienky by Vám vedeli poskytnúť.

Ohľadom toho 2-izbového bytu - ja osobne by som si (ak Vám to nezaťaží rozpočet) ten byt nechal, aby sa Vám budoval majetok na oboch nehnuteľnostiach. Ak ho dáte do nájmu, tak väčšinou budete mať vyšší príjem na tomto byte ako nákladov a vie Vám to jednak pomôcť k mesačnému rozpočtu. Tiež Vám to buduje majetok do budúcna, lebo hodnota nehnuteľností dlhodobo rastie. Ale ak je pre Vás lepšie byt predať, môžete tak pokojne urobiť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk