Je možné medziúver predčasne splatiť aj bez zdokladovania a nedočerpania?

Zodpovedané
23. mar 2022

Dobrý deň,

v PSS sme si brali narýchlo úver s medziúverom na dofinancovanie pozemku. Manžel má stavebné sporenie. No od kúpy sme nakoniec odstúpili a peniaze ostali na účte.

Ešte sme ho nezdokladovali, takže úver nie je celý dočerpaný.

Je možné tento medziúver predčasne splatiť aj bez zdokladovania a nedočerpania?

Ďakujem

Dobrý deň,

úvery, ktoré sme riešili s klientami v posledných 2 rokoch slúžili primárne na dofinancovanie kúpy nehnuteľnosti, teda boli už vydokladované. Pri výstavbách a rekonštrukciách sa nám darilo financovať čisto pomocou hypoték. Pracovníci PSS nás vždy upozorňovali, že je potrebné vydokladovať účel do stanovenej lehoty. Toto je pomerne dôležitá podmienka v PSS.

Vydokladovaný úver je možné predčasne splatiť bez problémov.

V prípade, ak by ste úver nevedeli vydokladovať, toto nemám overené. Ak by som mal požiadavku od klientov, ktorých by sme zastupovali, preveroval by som to priamo v PSS.

Moje odporúčanie teda je, priamo riešiť situáciu s PSS. Tam Vám povedia, že aké máte možnosti, ak neviete vydokladovať. Nepredpokladám, že by neexistovalo riešenie - vždy je.

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk