Je možné meniť pomer % medzi indexovým a garantovaným fondom?

Zodpovedané
1. feb 2024

Dobrý deň,

mám 35 rokov, aktuálne som na RD ešte pár mesiacov, potom sa vraciam do zamestnania (TPP). Doteraz som 2. pilier nemala zriadený. Zradila som si ho pred mesiacom. Chcem Vás poprosiť o zodpovedanie otázok:

Je možné meniť pomer % medzi indexovým a garantovaným fondom?

Ak áno, tak ako často je to možné?

Alebo to musí ostať tak, ako to bolo zadané pri založení 2. piliera?

Po uvážení by som chcela zvýšiť % podiel na indexovom fonde.

Je potrebné o založení 2. piliera informovať zamestnávateľa teraz počas RD, alebo po návrate do práce?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusíte o tom zamestnávateľa informovať.

A čo sa týka zmeny nastavenia, tak neviem na 100% ako často sa to dá meniť, pretože som to neskúšal meniť napríklad každý mesiac. Myslím, že to viete meniť stále bez obmedzenia v rámci Vašej správcovskej spoločnosti.

Odporúčam si však úplne všetko nechať v indexovom fonde (10 rokov pred dôchodkom sa Vám to aj tak automaticky postupne popresúva do dlhopisov).

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk