Je možné refinancovanie a zároveň navýšenie spotrebného úveru v SLSP?

Zodpovedané
10. júl 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať.

Je možné refinancovanie a zároveň navýšenie spotrebného úveru v SLSP?

Ak áno, aké podmienky musím spĺňať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte na to potrebný príjem, tak áno.

Ak by ste si refinancovali spotrebný úver vo výške 5 000 eur na 8 000 eur a úrok 9% pri splatnosti 8 rokov, tak na to by ste potrebovali mať príjem cca 465 eur mesačne v čistom. Teda ak nemáte dieťa. Ak máte dieťa, tak okolo 590 eur mesačne v čistom.

Všetko je to teda hlavne o tom, aký príjem potrebujete mať. Treba si vypočítať mesačnú splátku úveru čo chcete žiadať, tú vydeliť šiestimi, vynásobiť desiatimi, pripočítať životné minimá na vyživované osoby (to si viete pozrieť na internete) a máte potrebný príjem na daný úver.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk