Je možné vziať si hypotéku na dom, ktorý sa začal predávať a ešte nie je ani rezervovaný?

Zodpovedané
14. apr 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom hypotéky.

Je možné vziať si hypotéku na dom, ktorý sa začal predávať a ešte nie je ani rezervovaný?

Kupujeme nový dom a náš terajší predávame. Keby predaj trval dlhšie, tak z časového hľadiska zvažujeme vziať si hypotéku. Nechceme zakladať novú nehnuteľnosť, preto by sme radšej založili tú, ktorú predávame a pri jej predaji by sa rovno splatila aj hypotéka.

Ďakujem

Dobrý deň,

toto sa dá urobiť tým spôsobom, že si zoberiete na Váš aktuálny dom americkú -bezúčelovú hypotéku. Banka Vám vyplatí peniaze. Vy následne tie peniaze môžete použiť na kúpu nového domu a predávať starý dom. Po predaji by sa hypotéka vyplatila.

Alebo si môžete vziať aj štandardnú hypotéku na kúpu nového domu pri založení Vášho aktuálneho domu. Aj toto je možnosť. Musíte tam však dokladovať celý proces predaja - kúpy.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk