Je možné získať úver alebo hypotéku aj z obratu?

Zodpovedané
28. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom možnosti získania hypotéky.

Je možné získať úver alebo hypotéku aj z obratu?

Aké riešenie existuje pre podnikateľov?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to možné. Banky na to majú mierne odlišné pohľady. Ale dá sa.

Pre podnikateľov existujú aj podnikateľské úvery a hypotéky - na tie sa nešpecializujem.

Avšak riešime v našej finančnej kancelárii bežne živnostníkov, konateľov a majiteľov s.r.o. Proste podnikateľov, ktorí si chcú vziať hypotéku ako fyzická osoba, teda pre účely vlastného bývania, refinancovania osobných financií a pod.

V jednoduchosti aj pri akceptácií príjmu z obratu je dobré, ak má podnikateľ príjmy stabilné, platby idú cez účet a sú vysporiadané daňové povinnosti.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk