Je reálne získať hypotéku i napriek tomu, že sme mali v roku 2019 zápis v úverovom registri?

Zodpovedané
29. jún 2023

Dobrý deň,

v minulosti mal manžel problém so splácaním 2 úverov. Tie boli nakoniec zosplatnené a svieti mu to v registri. Chceli by sme tento rok kupovať byt, keďže sa nám už aj narodilo bábätko, ale nemáme dosť vlastných peňazí a potrebujeme hypotéku. S úvermi mal problémy v roku 2019.

Je šanca, že dostaneme hypotéku?

Ja som na materskej. Manžel je zamestnaný už 2 roky a má príjem 1 600 eur mesačne. Ja mám 27 rokov a on 31.

Ďakujem

Dobrý deň,

zosplatnené úvery sú pre banky už väčší problém ako len zamietnuté úvery či omeškané splátky alebo odklady splátok. Väčšina bánk by Vám to so skoro istotou zamietla, no sú na trhu aj inštitúcie, ktoré vedia byť v niektorých prípadoch benevolentné.

Dôležité sú aj ďalšie faktory:
Či mal okrem toho potom aj nejakú pozitívnu úverovú históriu. To Vám vie výrazne pri schválení pomôcť. Ďalej v akej výške boli tie zosplatnené úvery. Ak to boli maličké čiastky, schvaľovateľ bude mať menšie pochopenie pre to, že nevedel také splátky naozaj splácať. Takisto ide o to ako sa mu odvtedy zmenila životná situácia.

Z praktického hľadiska takéto typy úverov prechádzajú najmä a skoro výhradne len v SLSP. Určite na to odporúčam osloviť odborníka, pretože je kľúčové správne komunikovať aj so spracovateľom žiadosti a dopredu zistiť a odkomunikovať to, ako a či by to mohlo byť priechodné a následne vie pomôcť aj napísanie listu schvaľovateľovi, kde sa mu vysvetlí situácia a zdôvodní, prečo sa to už nebude opakovať.

Pokojne sa mi môžete ozvať telefonicky alebo do mailu a pomôžem Vám s tým. Minimálne zistíme, čo sa dá robiť a v ktorých inštitúciách je šanca na vyriešenie takého prípadu.

Link na moje hypotekárne služby nájdete tu: https://relyon.sk/hypoteky/

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk