Je šanca dostať 20 000 eur od banky, keď som na polovičnom invalidnom dôchodku?

Zodpovedané
10. jan 2022

Dobrý deň,

som na polovičnom invalidnom dôchodku a pár mesiacov mám prácu na TPP. Mám našetrených pár tisíc a chcela by som si vziať hypotéku 20 000 eur na kúpu garzónky.

O 2 roky by som vedela sumu 20 000 eur vyplatiť naraz, keďže mi budú vyplatené určité fondy.

Je šanca, že mi banka poskytne 20 000 eur v mojej situácii?

Ďakujem

Dobrý deň,

veľmi všeobecne, ak máte aj TPP a zároveň polovičný invalidný - takúto kombináciu som už realizoval pri hypotéke. Je však dôležité posúdiť oveľa viac vecí - nielen príjem, ale napr. aj vek (kvôli splatnosti - krátka splatnosť = vyššia splátka). No a v neposlednom rade aj danú nehnuteľnosť.

Tiež, ak hypotéku aj dostanete, tak banka financuje spravidla len 80% z hodnoty, resp. kúpnej ceny, nehnuteľnosti. To, či sa hypotéka poskytne záleží jednak od posúdenia Vás - Vašej bonity a ratingu (príjem, vek, vzdelanie, typ zamestnania a príjmov), ale tiež aj od samotnej nehnuteľnosti.

Ale možnosť poskytnutia na kombináciu príjmov TPP a polovičný invalidný tu je.

Držím palce

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk