Je šanca dostať hypotéku cca 170 000 eur pre firmu existujúcu cca 10 rokov s ročným obratom okolo 30 - 40 000 eur a so ziskom do 1 000 eur?

Zodpovedané
7. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kúpy nehnuteľnosti.

Je možné kúpiť nehnuteľnosť ako s.r.o. a následne nehnuteľnosť prerobiť na predajňu (prízemie) a trojizbový byt (1. poschodie)?

Aké sú podmienky pre schválenie hypotéky?

Je šanca dostať hypotéku na 30 rokov vo výške cca 170 000 eur (hodnota nehnuteľnosti) pre firmu existujúcu cca 10 rokov s ročným obratom okolo 30 - 40 000 eur a so ziskom do 1 000 eur?

V strate firma nebola ani jeden rok.

Ďakujem

Pekný deň,

mrzí ma to, tento dotaz je mimo mojej špecializácie. Ešte aj keď som mal tieto prípady ako riaditeľ banky, len sme to posúvali na kolegov pre firemnú klientelu. Je rozdiel, či chcete riešiť hypotéku ako fyzická osoba - podnikateľ a keď už ju riešite ako s.r.o. Teda cieľom je nadobudnutie nehnuteľnosti nie ako fyzická osoba a zároveň na podnikateľské účely.

Odporúčam v rámci bánk konzultovať priamo cez firemné pobočky, resp. oddelenia pre firemných zákazníkov v banke.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk