Je šanca dostať hypotéku, keď mám v registri dva zápisy?

Zodpovedané
11. jún 2024

Dobrý deň,

v registri mám dva zápisy. Jeden z 12/2023 (Quatro), kde som záväzok hneď aj vyplatil. Jednalo sa o 20 EUR a doba omeškania bola 11 dní. Druhý zápis je z 02/2022. Nedopatrením mi neodišla celá suma splátky hypotéky cca 150 EUR. Na ďalší mesiac mi všetko poodchádzalo a aj zvyšok splátky .

Je nejaká šanca na získanie úveru?

Chceme si ho brať ako manželia. Okrem toho žiadny iný záznam neevidujeme.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, šanca tam je. Sú síce banky, ktoré sú veľmi prísne a ak má človek tieto zápisy v posledných rokoch, tak v 99% prípadov úver neposkytnú (napríklad Prima banka či ČSOB banka). Na druhej strane sú aj banky, ktoré sú benevolentnejšie v týchto prípadoch, ak posledný rok/dva dlžník spláca záväzky riadne (napríklad SLSP).

SLSP je v tomto prípade najviac benevolentná, teda je tam najväčšia šanca na získanie hypotéky. Zvykne sa hovoriť, že ak kvôli registru nedá ani SLSP hypotéku, tak že už nedá žiadna iná banka v najbližšom období. V SLSP sa dá dokonca cez externého partnera overiť dopredu, že ako na Vás pozerajú. Či nevidia problém s poskytnutím hypotéky, alebo či vidia problém a je to dajme tomu 50 na 50, alebo či Vám isto neschvália hypotéku.

Ak by ste si to chceli overiť v tejto banke, pokojne mi môžete napísať a ako externý partner Vám to viem prezistiť. Ak Vám to prejde tam, viete sa potom poobzerať aj po iných možnostiach. To už by som Vám vedel povedať, kde by Vám vedeli dať výhodnejšie podmienky ako v SLSP.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk