Je v našej situácii reálny refinanc?

Zodpovedané
14. mar 2024

Dobrý deň,

potrebovali by sme hypotéku navýšiť o najvyššiu možnú sumu aká by sa dala. Ja som zamestnaná za 900 EUR v čistom, rodinné prídavky 60 EUR, rodičovský 470 EUR. Manžel má 1300 EUR v čistom.

Aktuálne máme hypotéku, kde zostáva cca 100 000 EUR plus spotrebný úver, kde zostáva 4700 EUR. Hodnota nehnuteľnosti je 140 000 EUR, to bolo pred pár rokmi. Byt sme renovovali a je možné, že by mohol mať o čosi väčšiu hodnotu.

Na prerobenie sme brali pôžičku od PSS, ktorú by sme chceli týmto refonancovaním aspoň čiastočne vyplatiť, ide o sumu 30 000 EUR. Kým som však nepracovala, tak sme si dali v hlavnej banke spraviť odklad splátok. Dovtedy sme vždy riadne a načas platili. Splátky nám opäť nabehli od januára 2024.

Je vôbec reálne, keby sme niekedy september/október zažiadali o refinanc?

Treba počkať radšej dlhšie kvôli odkladu splátok?

Ďakujem

Dobrý deň,

štandardne je treba po odklade počkať aspoň 2 roky, ale v niektorých prípadoch a bankách sa to niekedy podarí vybaviť aj po 1 roku. Tento rok však určite nie.

Bude to aktuálne najskôr v roku 2025s tým, že potom uvidíte aké máte príjmy a výdavky a aká je hodnota vašej nehnuteľnosti + zostatky úverov. Podľa toho to môžem potom prepočítať.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk