Je výhodnejšie životné alebo úrazové poistenie?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom poistenia.

Je výhodnejšie životné alebo úrazové poistenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

jednoznačne životné poistenie. Zdravotné problémy spojené s chorobou sú väčšinou vážnejšie a zároveň nákladnejšie ako úrazové zdravotné problémy.

Téma životného poistenia je za mňa najkomplexnejšia a určite Vám ju neodporúčam riešiť po vlastnej osi.

Existuje veľa pripoistení, ktoré si môžete zvoliť a musíte si vybrať všetky správne pre Vás. Ideálne je sa na to pozerať z takého hľadiska, že ktoré zdravotné udalosti by ste nevedeli finančne vykryť. A tie pripoistenia, ktoré ich kryjú, tak si uzavrieť. Nemalo by sa na to pozerať tak, že čo je najpravdepodobnejšie, že čo sa môže stať a z čoho by ste radi mali potom peniaze. To je základná chyba pri nastavovaní životného poistenia.

Zároveň je dôležité zvoliť si správne poistné sumy, aby ste mali dosť peňazí na liečbu a iné náklady, ak by sa Vám niečo zdravotné stalo. Okrem toho je dobré poznať rozdiely medzi poisťovňami pri daných pripoisteniach a najmä sledovať balíky krytia, výluky, čakacie lehoty a podobne.

Odporúčam si prečítať môj článok na tému životného poistenia, kde je všetko potrebné vysvetlené. Prípadne mi môžete napísať aj na mail, ak by ste potrebovali bližšie poradiť.

https://relyon.sk/blog/co-je-zivotne-poistenie-...


Jakub Vojčik
finančný špecialista v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: vojcik.praca@gmail.com
mobil: +421 944 214 816
web: www.reylon.sk