Kam investovať 200 EUR mesačne?

Zodpovedané
15. feb 2024

Dobrý deň,

chcela by som 3-ročnému dieťaťu otvoriť nejaký sporiaci účet. Chcem mu šetriť do 18tich rokov. Potom si môže následne peniaze vybrať a investovať ich do nehnuteľnosti či vysokej školy.

Plán je každý mesiac odložiť cca 200+ EUR. Nechcem však, aby peniaze vplyvom inflácie časom stratili na hodnote. Počula som o ETF fondoch, podielových fondoch, stavebnom sporení a podobne, investovaní do zlata. Som človek, ktorý finančný trh nesleduje a ani to nemám v pláne, takže chcem niečo “pohodlné/neriskantné”.

Viete mi poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa tomu nechcete venovať, študovať si to a sama si to portfólio manažovať, je najlepšie ak oslovíte investičného poradcu. Investície by sa mali vždy nastaviť na mieru, pretože každému môže vyhovovať niečo iné. Niekomu podielové fondy, niekomu ETF fondy, niekomu termínovaný vklad. Záleží od klienta, od toho aké má skúsenosti, aký má vzťah k riziku, kedy chce vyberať, či má rezervu a podobne.

Vo všeobecnosti odporúčam na dlhšie investovanie ako 10/12 rokov portfólio akciových ETF fondov, no nemusí to každému pasovať. Najlepšie je si prejsť všetky možnosti detailne a vybrať si to, čo sedí najviac Vám.

Pokojne mi môžete napísať a viem Vám porovnať všetky možnosti, aby ste si vybrali tú najlepšiu.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk